3. Тотнъм счупи каръка на "Стамфорд Бридж" и отказа Челси от ШЛ (СНИМКИ+ВИДЕО)

Тотнъм счупи каръка на "Стамфорд Бридж" и отказа Челси от ШЛ (СНИМКИ+ВИДЕО)

Деле Али даде криле на "шпорите" за 13-ти пореден мач без загуба в Премиър лийг

Тотнъм победи като гост Челси с 3:1 в лондонското дерби на 31-ия кръг на английската Висша лига и на практика приключи битката за четвъртото място в Англия.

"Шпорите" успяха да вземат трите точки от "Стамфорд Бридж" за първи път от 28 години, след като последният им успех датираше от 1990 година.

Голямата изненада в началото на срещата беше оставането на Хари Кейн на резервната скамейка на Тотнъм, като на негово място започна Сон. Това сякаш затрудни атаката на гостите и те трудно стигаха до опасни положения пред Куртоа. От това се възползваха "сините" и в 30-та минута Алваро Мората успя да открие след перфектно центриране на Моузес отдясно.

Тотнъм се опита веднага да отговори, но удар на Ериксен беше спасен. В продължението на първата част обаче датчанинът заби топката в мрежата на Челси с удар извън наказателното поле, който изненада Куртоа.

Втората част започна вихрено за Тотнъм, които задържаха повече топката и успяваха да развиват опасни атаки. Логично, в 62-та минута гостите направиха пълен обрат, след като Деле Али беше изведен в наказателното поле с дълго подаване и успя да прати топката във вратата.

Само четири минути му бяха нужни, за да отбележи и втори гол на своята сметка след разбъркване в наказателното поле на Куртоа.

В самия край Азпиликуета се опита да направи поражението за Челси по-безболезнено, но ударът му прелетя покрай вратата.

Така Тотнъм събра 64 точки на четвъртото място и отвори преднина пред Челси на цели осем пункта шест кръга преди края.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм