3. Трилър: Джон Тери измъкна Челси с гол от засада в 98-ата минута за 3:3 с Евертън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тери си вкара автогол, но накрая се оказа герой в невероятен мач с шест гола след почивката

Джон Тери спаси Челси от загуба в своя мач №700 в клубната си кариера след невероятна драма и 3:3 срещу Евертън на „Стамфорд Бридж” с шест гола през второто полувреме. Тери си вкара автогол в 50-ата минута, Миралас удвои, но бързи голове на Коща и Фабрегас възстановиха ремито. Резервата Фунес Мори изведе Евертън пак напред в 90-ата минута, но Тери изравни в 98-ата след видна засада, която не бе маркирана, за крайното 3:3.

Гуус Хидинк остана без загуба начело на лондочани, а Челси избегна в последните секунди първа домакинска загуба от Евертън от 1994 година. Шампионите обаче вече са допуснали повече голове - 33, отколкото през целия минал сезон - 32.

Това бе мач №250 за Роберто Мартинес като мениджър във Висшата лига, а загуба щеше да е негова стотна. Евертън обаче бе загубил само едно от 10-те си гостувания този сезон в английския елит.

Началото бе мудно и без нищо интересно пред двете врати. Челси пропусна единственото си чисто положение за първата част в 17-ата минута, когато Вилиян бе изведен отдясно и стреля силно, но Тим Хауърд вдигна ръце и извади в корнер.

Евертън също не блестеше с нещо в атака, но правеше впечатление отличния начин, по който Курт Зума спираше нападенията на „карамелите”. С една такава намеса френският бранител попречи на Лукаку да се разпише, след като таранът се пребори с капитана Тери.

Кевин Миралас се обърна чудесно и се освободи от съперник, нагласи на десния крак и стреля, ала Куртоа се разтегна и изби с една ръка. Звездите на Гуус Хидинк бяха изпратени с освирквания на почивката, но драмата предстоеше след паузата.

Второто полувреме предложи много повече емоции. Само 5 минути бяха изминали от него и Баркли пусна вляво за Бейнс, който центрира остро за Лукаку, а Джон Тери в опита си да блокира си вкара автогол – 1:0.

„Карамелите” набързо можеха да вкарат и втори гол, но Рос Баркли нацели лявата греда след грешка на Матич в половината на домакините.

Челси беше в шок и допусна втори гол в 56-ата минута. Бейнс центрира, а Миралас овладя отлично, обърна се на 180 градуса и от воле опъна мрежата в десния ъгъл за 2:0.

Сеск Фабрегас бе на косъм да вкара гола на сезона, когато с петичка опита да прехвърли Хауърд, ала стражът внимаваше и се разтегна, за да спаси.

„Сините” все пак се върнаха бързо в мача. Фабрегас пусна прехвърлящ пас зад защитата, Ягиелка се поколеба да изчисти, Диего Коща се вклини между него и вратаря, пребори се за топката и вкара в празната врата за 1:2 и даде надежди на „Стамфорд Бридж”.

Само две минути по-късно Коща и Фабрегас комбинираха пред наказателното поле, Сеск стреля и след рикошет в Ягиелка кълбото спря в долния ляв ъгъл – 2:2.

Кенеди замени Педро, а Брайън Овиедо получи тежка контузия и бе сменен от Фунес Мори.

Диего Коща изпусна да даде аванс на Челси, а Куртоа спаси с крак един на един срещу Миралас. Коща се контузи и бе сменен от Реми.

В 90-ата минута Деулофеу центрира дълбоко отдясно, а резервата Фунес Мори на втора греда протегна десния си крак и хвърли в екстаз гостуваща агитка и Роберто Мартинес – 3:2.

Челси виждаше вече пета домакинска загуба в първенството този сезон, но техният капитан ги спаси в 98-ата минута. След разбъркване Оскар свали с глава за Джон Тери, който с петичка с гръб към вратата прати над Хауърд за 3:3, а флагът на страничния съдия остана долу, въпреки че засада имаше.

Челси е 14-и с 25 точки, докато Евертън има 29 на 11-а позиция.

Срещата от Серия А завърши при резултат 1:1

Брайтън обърна Тотнъм от 0:2 за по-малко от 20 минути (ВИДЕО)

„Чайките“ се развихриха след почивката и спряха серията от 5 победи на „шпорите“

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен