ТРИЛЪР! Селтик и Рейнджърс с шоу и 3:3 в голямото дерби

Без победител в класиката на шотландския футбол

Глазгоу Рейнжърс и Селтик направиха истинско зрелище в дербито на "Старата фирма" от 32-ия кръг на шотландското първенство. Срещата завърши 3:3, като двубоят премина през много обрати. "Келтите" остават лидер със 75 точки, с една повече от "светлосините", които обаче са с мач по-малко.

Мачът, игран на стадион "Айброкс", стартира много силно за Селтик, който поведе с 2:0 през първото полувреме. Даизен Маеда откри резултата още в 1-ата минута, а в 34-ата Мат О'Райли бе точен от дузпа.

В 55-ата минута Джеймс Таверние също отбеляза от бялата точка, за да върне домакините в двубоя.

Четири минути преди края на редовното време на мача "плюшените мечета" изравниха, като попадение бе дело на Абдала Сима.

Само две минути по-късно Селтик обаче отново поведе с гол на Адам Ида. В 93-ата минута Раби Матондо донесе точката на Глазгоу Рейнджърс.