3. Цял мач за Тонев, Вила сложи край на дългата суша без гол (ВИДЕО)

Цял мач за Тонев, Вила сложи край на дългата суша без гол (ВИДЕО)

Бирмингамци биха Кардиф у дома с 2:0 след две късни попадения, Сашо Тонев подаде за втория гол

Александър Тонев изигра цял мач и направи важна асистенция за Астън Вила при успеха с 2:0 у дома над новака Кардиф в 11-ия кръг на Висшата лига. С успеха бирмингамци сложиха край на серията от 4 поредни мача без победа и без отбелязан гол в шампионата.

Първата част няма да бъде запомнена с нищо от 35 800 души по трибуните на „Вила парк”. Двата отбора заложиха на много битка в центъра, но футболните качества отсъстваха.

Точно преди почивката Гари Медел сбърка, Тонев му открадна и се устреми към вратата, но ударът му бе много неточен.

В 51-ата минута българинът показа скорост на фланга, но центрирането му не бе засечено от никого пред вратата.

Чак в 76-ата минута Астън Вила намери начин да вкара. Леандро Бакуна изпълни пряк свободен удар покрай стената и матира Дейвид Маршал за 1:0. Така Вила най-сетне вкара след нас 7 часа футбол без попадение във Висшата лига.

Александър Тонев имаше основен принос за решаването на мача в 84-ата минута. Защитата на Кардиф не успя да изчисти негово центриране от левия флангт, топката бе върната с глава и Либор Козак изпревари прекия си пазач, за да се разпише също с глава за крайното 2:0.

Астън Вила има 14 точки на 10-о място, Кардиф остава с 12 на 13-а позиция.