3. У.Б.А. се подигра с милиардите на банда шейхове (видео)

У.Б.А. се подигра с милиардите на банда шейхове (видео)

„Дроздовете” изхвърлиха „гражданите” от Карлинг Къп

Новакът в английската Висша лига Уест Бромич Албиън постигна сензационна победа с 2:1 над мултимилионния тим на Манчестър Сити в третия кръг на турнира Карлинг Къп и по този начин изхвърли „гражданите” от надпреварата. В срещата играна на „Дъ Хоутърнс” Жо откри в 19-ата минута, Зуиверлуун изравни в 55-ата, а Кокс оформи крайното 2:1 в 57-ата минута.

Двубоят започна много накъсано, като в редиците на домакините ясно си личеше огромна доза напрежение заради далеч по-гръмките имена, срещу които се изправи селекцията на Роберто Ди Матео. Така се стигна до 19-ата минута, когато твърдата резерва в състава на Манчини Жо прониза Майхил, след като бе изведен в наказателното поле от Гуйдети – 1:0.

След попадението „дроздовете” се хвърлиха да изравняват статуквото, но няколко пъти бяха разколебавани от спрягания за напускане на „Ийстландс” Шей Гивън. До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Сити.

Втората част пък започна на много високи обороти, като атаките се редяха и към двете врати. С по едно добро спасяване в началото се отличиха двамата вратари, преди да дойде 55-ата минута, когато Зуиверлуун изравни статуквото с прецизен изстрел извън границите на наказателното поле.

След гола в тима на Манчестър Сити настъпи паника и само 120 секунди след изравнителното попадение, „дроздовете” нанесоха своя втори удар. Тогава Беднар свали с глава в малкото наказателно поле за Кокс, който с шут с десния крак направи 2:1.

Попадението накара футболистите на Манчини да реагират като ужилени и да започнат да търсят нова промяна на резултата. До края на двубоя „гражданите” упражниха сериозен натиск,но до нов гол не се стигна и така Уест Бромич Албиън сензационно победи Манчестър Сити с 2:1 и го изхвърли от турнира Карлинг Къп още в третия кръг на надпреварата.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1