3. Удинезе изхвърли Милан от турнира за Купата на Италия

Удинезе изхвърли Милан от турнира за Купата на Италия

Абиати спаси „росонерите” от пълен резил на „Сан Сиро”, те паднаха само с 0:1.

Отборът на Удинезе хвърли бомбата в четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на Италия, след като успя да изхвърли Милан от надпреварата. „Зебрите” се наложиха с минималното 1:0 над 7-кратния европейски шампион, като единственият гол в мача бе дело на Инлер, който се възползва от груба колективна грешка в отбраната на домакините. През първото полувреме вратарят на Милан Кристиан Абиати спаси поне 5 сигурни гола, а при един от случаите и гредата бе негов верен помощник.

Играчите на Удинезе започнаха по-добре мача, като в 10-ата минута Инлер стреля много силно от 25 метра, но Абиати успя да избие. Десетина минути по-късно Ди Натале засече хубаво центриране на Санчез, но ударът му мина на сантиметри над гредата. В 21-ата минута пък Паскуале можеше да открие резултата, но техничният му изстрел бе спасен от Абиати. Три минути по-късно пък Санчез се озова очи в очи с вратаря на „росонерите”, но ударът му срещна гредата.

В 28-ата минута Фламини изстреля истински снаряд от пряк свободен удар, но Ханданович със сетни усилия успя да избие в корнер. Последваха два невероятни пропуска на Флоро Флорес и в крайна сметка „росонерите" малко щастливо се оттеглиха на полувремето при резултат 0:0.

В 56-ата минута Антонини подари топката на Санчез, който влезе в полето и върна към границата на полето, където бе Гьокхан Инлер. Швейцарът не се поколеба и с много плътен изстрел в долния десен ъгъл не остави никакви шансове на Абиати – 0:1.

Старши треньорът на Милан Леонардо реагира веднага и пусна в игра Андреа Пирло и Марко Бориело, които освежиха играта на „росонерите”. До края на мача обаче 7-кратния европейски шампион така и не успя да създаде чисто голово положение пред вратата на Ханданович и в крайна сметка отпадна безславно от надпреварата.

На полуфинала Удинезе ще се изправи срещу тима на Рома, който вчера победи Катания с минималното 1:0. Първият мач е на 3-и февруари.

Милан – Удинезе 0:1

0:1 Инлер (56)

Милан: Абиати, Дзамброта, Бонера, Каладзе, Антонини, Фламини, Гатузо (71’ Верди), Янкуловски, Ди Дженаро (53’ Пирло), Индзаги, Хунтелаар (60’ Бориело)