3. Удинезе шокира Милан за купата и е на полуфинал (ВИДЕО)

Удинезе шокира Милан за купата и е на полуфинал (ВИДЕО)

"Зебрите" спечелиха с 2:1 на "Сан Сиро"

Отборът на Милан отпадна безславно от турнира за Купата на Италия, след като тази вечер падна в четвъртфинала с 1:2 от Удинезе. Срещата се игра на стадион "Сан Сиро", а това бе първо поражение за Кларънс Зеедор, откакто той пое "росонерите".

Загубата и незавидното положение в първенството означават, че Милан ще пропусне следващия сезон в евротурнирите.

Двубоят обаче стартира отлично за домакините, които излязоха напред в резултата още в 7-та минута, когато след бърза контраатака Бирса намери Робиньо, който продължи за Балотели, а Супер Марио не сбърка за 1:0.

След гола Удинезе натисна и Абиати трябваше да се намесва решително след шутове на Баду и Фернандес.

Натискът на "фриуланите" продължаваше да се усилва и така дойде 41-ата минута, когато те изравниха статуквото, след като Муриел бе точен от дузпа, отсъдена за фаул на Емануелсон срещу Видмер.

През втората част гостите продължиха да са по-активни и Абиати трябваше да прави ново спасяване, този път след шут на Ладзари.

Бърза контраатака на Удинезе, преминала през Перейра обаче бе провалена от Муриел, чиито завършващ изстрел бе неточен.

Така дойде 78-ата минута, когато Нико Лопес овладя кълбото в собствената си половина, напредна до наказателното поле на Милан и с плътен удар в близкия ъгъл препарира Абиати за 2:1.

До края на мача Милан опита да отговори, но натискът на "росонерите" бе по-скоро стихиен и те не успяха да стигнат до реална голова опасност пред противниковата врата. Така те загубиха от Удинезе с 1:2 четвъртфинала за Купата на Италия и отпаднаха от напреварата.
На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит