3. Уест Хем не срещна трудности с Дарби за ФА Къп (ВИДЕО)

Уест Хем не срещна трудности с Дарби за ФА Къп (ВИДЕО)

"Чуковете" победиха с 2:0 като гост и чакат Ман Юнайтед в следващия кръг

Уест Хем се класира за 5-ия кръг на ФА Къп, побеждавайки Дарби Каунти като гост с 2:0. Попаденията в срещата паднаха през двете полувремена, като техни автори станаха Джаред  Боуен и Михаил Антонио.

По този начин „чуковете“ си гарантираха среща с Манчестър Юнайтед в следващия кръг от най-стария футболен турнир в света, като тимът на Дейвид Мойс има сметки за уреждане с „червените дяволи“, които отстраниха лондончани в същия кръг на турнира през сезон 2020/2021 г.

Уест Хем не допусна проблеми в защита, като за това спомогна и ранният гол на Джаред Боуен. Той дойде в 10-ата минута, когато Томаш Соучек с глава прати топката над защитата вдясно от вратата, където Боуен от воле я прати в мрежата на домакините.

Уест Хем вкара втори гол в много важен психологически момент – 5 минути след началото на второто полувреме, като точен бе Михаил Антонио, чийто удар отблизо не даде шансове на Джо Уайлдсмит.

В 67-ата минута Боуен получи топката в наказателното поле и стреля, но стражът на „овните“ спаси. До края на срещата възпитаниците на Дейвид Мойс действаха спокойно и удържаха преднината си до края на мача.

Реал Мадрид се изравни на върха с Барселона (ВИДЕО)

Виляреал падна с 0:2, Валверде с гол и асистенция, Карвахал се контузи

Интер подчини 10 от Торино в мач с 5 гола (ВИДЕО)

Тюрам с хеттрик при 3:2 в Милано, шампионите на 2 точки от върха в Серия А