3. Уникален малшанс за юношите (ВИДЕО)

Уникален малшанс за юношите (ВИДЕО)

България U19 отпадна драматично от квалификациите за Евро 2023 след реми с Турция

Българският национален отбор по футбол до 19 години се размина драматично с класиране за следващата фаза на квалификациите за Евро 2023.

Нашият тим остана трети в Група 2 след реми 1:1 срещу Турция U19 и минимална победа на Люксембург над аутсайдера Азербайджан.

Така и трите отбора събраха по 5 точки, като освен това завършиха наравно в срещите помежду си.

Головата разлика на турците обаче е най-добра и те се класират, докато тази на Люксембург е равна с нашата (+1), но заради 1 отбелязано попадение повече тимът изпревари България в крайното класиране и също продължава напред.

Това засега ще стори и отборът на Италия, който събра 6 точки и към момента е най-добрият трети отбор в групите. Нашият тим пък отпадна, след като във Варна днес завърши срещата с човек по-малко, а и двете попадения бяха автоголове.

Те паднаха в рамките на 3 минути през второто полувреме като първо Айберк Карапо вкара в собствената си врата в 67-ата, а после Тодор Павлов стори същото в 70-ата.

Кошмарът за възпитаниците на Ангел Стойков стана пълен четвърт час преди края на срещата, след като появилият се като резерва Мирослав Маринов изпусна нервите си и получи директен червен картон.

Иначе още с дебютната си атака в мача, в първата минута домакините можеха да открият резултата. В 20-та секунда Красиан Колев центрира отляво, но Николай Златев се размина с топката и тя излезе в аут. В седмата минута Асен Митков стреля много опасно от около 20-тина метра, но за късмет на турския отбор топката премина встрани от вратата. Минута по-късно Николай Златев стреля опасно по диагонал отдясно, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостите Янкат Йълмаз. В деветата минута Красиан Колев върна топката в наказателното поле на Турция към Борис Димитров, който обаче от чиста позиция от десетина метра стреля неточно.

Николай Златев проби отдясно в 23-ата минута и стреля опасно по земя, но топката премина встрани от вратата на гостите, а в 36-ата турските футболисти имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Хамза Акман, но според главния съдия Даниеле Кифи фал нямаше. В 39-та минута гостите можеха да открият резултата. След центриране в наказателното поле на България топката достигна до Мехмет Бююксаяр, който от чиста позиция стреля над вратата.

В 50-та минута отборът на Турция организира много опасна контраатака, която завърши с удар на Бурак Инсе, но вратарят на България Пламен Андреев успя да избие топката. Мирослав Маринов засече топката с глава след центриране в 63-ата минута, но ударът му бе слаб и вратарят Янкат Йълмаз я улови.

В 66-та минута късметът бе на страната на домакините. След центриране отдясно на Мирослав Маринов футболистът на Турция Айберк Карапо си отбеляза автогол и България поведе с 1:0.

Отборът на Турция изравни резултата в 70-ата минута, след като Тодор Павлов си отбеляза автогол за 1:1. Минута по-късно българските национали можеха отново да поведат в резултата, но вратарят на гостите Янкат Йълмаз спаси опасен удар с глава на Красимир Колев от непосредствена близост. В 75-та минута България остана с 10 души на терена, след като Мирослав Маринов получи директен червен картон. В 76-та минута вратарят Плавен Андреев предотврати сигурен гол след като спаси опасен удар на Башар Йонал. Стражът Пламен Андреев отново спаси България в 87-ата минута, след като отрази страхотен шут на Мехмет Бююксаяр.

БЪЛГАРИЯ U19 - ТУРЦИЯ U19 1:1
1:0 Айберк Карапо (67)
1:1 Тодор Павлов (70)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

България: 12. Пламен Андреев, 6. Мартин Георгиев, 3. Тодор Павлов, 4. Росен Маринов, 14. Теодор Иванов, 22. Антоан Стоянов, 18. Нгуен До, 8. Асен Митков, 10. Крисиан Колев, 9. Борис Димитров, 7. Николай Златев;

Селекционер: Ангел Стойков;

Турция: 1. Йълмаз, 14. Ердем, 19. Ортакая, 18. Карапо, 2. Дагашан, 8. Сатимиш, 6. Акман, 3. Тинтиш, 10. Инце, 7. Бююкшаяр, 9. Йонал;

Селекционер: Али Надир Башкан.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)