3. Унирея смрази "Айброкс" - 4:1 срещу Рейнджърс

Унирея смрази "Айброкс" - 4:1 срещу Рейнджърс

Три автогола в Глазгоу, първа победа за шампиона на Румъния в евротурнирите.

Румънският шампион Унирея смрази феновете на шотландския Рейнджърс. Храбрият тим от 15-хилядното градче Урзичени победи с 4:1 на "Айброкс" в Глазгоу, записвайки историческа първа победа в евротурнирите в своята история.

Мачът тръгна повече от добре за шотландския гранд, който стигна до гол още във 2-та минута. Тогава след центриране от корнер на Джеръми Ротен Педро Мендес отправи удар към вратата на Унирея. Топката рикошира в играча на гостите Рикардо Вилана и влезе в мрежата за 1:0.

Тимът от Урзичени, обаче не се стъписа и успя да изравни резултата в 32-та минута. Мариус Йоан Беласко прати топката в мрежата на Рейнджърс след пас отляво на Пабло Брандан. Шест минути по-късно се стигна до най-драматичния момент в мача. За игра с ръка в пеналта на Бруно Фернандес бе отсъдена дузпа в полза на Рейнджърс. Вратарят на Унирея Тудор, обаче спаси удара на Дейвис и резултатът остана 1:1.

След почивката Унирея нанесе големия си удар. В 52-та минута Кайл Лафърти "върна жеста" на гостите и също си отбеляза автогол. Топката влезе в мрежата от неговия крак след центриране на Апостол и удар на Бруно Фернандес.

Още неопомнили се от шока, футболистите на Рейнджърс допуснаха още един гол. И той отново падна от техен играч! В 59-та минута Маккълък се опита да изчисти с глава, но само успя да прати неспасяемо топката във вратата - 1:3.

Шест минути по-късно феновете на "Айброкс" се почувстваха окончателно като в операция "Шок и ужас". Брандан от фаул вкара четвъртия гол за Унирея Урзичени. 4:1 за Унирея в мача от група G на Шампионската лига, велика вечер за намиращия се на пето място в румънското първенство отбор.

Глазгоу Рейнджърс - Унирея 1:4

1:0 Вилана (2-автогол)
1:1 Биласко (32)
1:2 Лафърти (49-автогол)
1:3 Маккълък (59-автогол)
1:4 Брандан (65)

Глазгоу Рейнджърс: Макгрегър, Папач, Уиър, Маккълък, Уитъкър, Нейсмит, Мендеш (46- Лафърти), Томсън, Дайвис, Ротен (66- Ново), Милър

Унирея: Тудор, Галмас, Мафтей, Фернандеш, Нику (19- Онофраш), Вилана, Апостол, Брандан, Балан (75- Фрунза), Варга (89- Падурецу), Биласко

Жълти картони: Нейсмит (Глазгоу Рейнджърс); Вилана, Брандан (Унирея)
Главен съдия: Ерик Браамхаар (Холандия)

Чики Бегиристайн напуска Манчестър Сити през 2025 година

Спортният директор на "гражданите" си тръгва от "Етихад" след 12 години начело

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари