3. В ДЕРБИТО НА ИТАЛИЯ: Интер се разправи с Юве и настигна Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

В ДЕРБИТО НА ИТАЛИЯ: Интер се разправи с Юве и настигна Милан (ВИДЕО+СНИМКИ)

Победата на "нерадзурите" с 2:0 е най-малкото, което заслужаваха

Интер победи с 2:0 Ювентус в Дербито на Италия в 18-ия кръг на Серия А, изиграно на "Джузепе Меаца".

"Нерадзурите" бяха категорично по-добрият отбор на терена през всичките 90 минути, като точни за тях бяха Артуро Видал и Николо Барела.

Домакините започнаха по-активно мача и в 12-та минута логично поведоха. Барела получи топката отдясно на наказателното поле и центрира към втора греда, където Артуро Видал засече с глава за 1:0.

В 24-та Лукаку проби на контра и стреля мощно, Шчезни изби точно в Лаутаро Мартинес, но аржентинецът изрита топката над вратата за шок на съотборниците си.

В 38-та Лукаку получи пас по земя около точката за дузпата, но не успя да стреля силно и стражът на Юве спаси.

След почивката Интер не намали темпото, а Ювентус не намираше отговор на играта им. В 52-та минута се стигна и до втория гол. Бастони поведе топката от собственото си поле и изпрати над 60 метров пас към Барела, който беше останал в коридор срещу липсваща защита на Ювентус и преодоля Шчезни.

Три минути преди края шампионите стигнаха до единствения си отличен шанс, но удар на Киеза беше спасен перфектно от Ханданович.

Така Интер събра 40 точки и се изравни на върха с Милан, който играе мача си от кръга утре. Ювентус пък остава с мач по-малко, но пето място с 33 пункта.

Интер - Ювентус 2:0