В ГЕРМАНИЯ: Байерн е на победа от 10-а поредна титла (ВИДЕО)

След класика над Арминия (Билефелд)

Байерн (Мюнхен) постигна лесна и рутинна победа с 3:0 над Арминия (Билефелд) и се доближи на една победа от 10-ата си поредна титла в Бундеслигата.

С днешния успех баварците имат 72 точки от 30 мача, а след тях е Борусия (Дортмунд) с 63.

Двата отбора ще се срещнат в германския Класикер-мач на стадион Алианц Арена в Мюнхен.

Отборът на Юлиан Нагелсман откри резултата само след 10 минути игра, когато Алфонсо Дейвис проби от ляво и подаде за полския голов терминатор Роберт Левандовски, който стреля.

Топката обаче се отклони в Якуб Лаурсен от състава на Арминия и влетя във вратата.

Попадението беше проверено и потвърдено с ВАР.

Домакините от Арминия имаха шанс да изравнят малко преди края на първото полувреме.

Масая Окугава получи дълга топка от Амос Пийрер, прехвърли Танги Ниянцу и вкара зад Нойер, но попадението беше отменено заради засада.

Тежка травма в главата на Фабиан Кунце от състава на домакините стана причина съдията да даде 8 минути добавено време на първата част.

Но Серж Гнабри вкара за 2:0 след подаване на Йозуа Кимих и на практика лиши мача от интрига.

Крайното 3:0 беше оформено пет минути преди края, след като Левандовски получи топката в наказателното поле, върна назад за Джамал Мусиала, който прати кълбото за трети път във вратата на Щефан Ортега.