3. В Испания: Атлетико също би Валенсия (ВИДЕО)

В Испания: Атлетико също би Валенсия (ВИДЕО)

Галахър и Алварес с дебютни попадения при домакинска класика

Атлетико (Мадрид) победи гостуващия Валенсия с класическото 3:0 в предпоследния мач от V кръг на испанската футболна „Ла Лига“.

Домакините останаха без поражение през кампанията, а „прилепите“ – без успех, след като попаденията паднаха в края на първото и началото на второто полувреме.

Лятната покупка Конър Галахър откри резултата с дебютен гол в 39-ата минута, а в 54-ата Антоан Гризман на практика сложи точка на спора - 2:0.

Крайното 3:0 пък оформи резервата Хулиан Алварес, който в 94-ата минута също вкара за първи път с екипа на мадридчани след летния трансфер от Манчестър Сити.

Така „дюшекчиите“ постигнаха пети последователен домакински успех над Валенсия и събраха 11 точки, с колкото са още Реал (Мадрид) и Виляреал.

Лидерът Барселона единствен е с пълен актив от 15, докато Валенсия остана със само 1 на последната позиция във временното класиране след 4 загуби в 5 мача.