В Париж: Дузпа в края спаси ПСЖ, освиркват Мбапе

Рен изпусна победата на „Парк де Пренс“ – 1:1

С гол от дузпа на Гонсало Рамош в седмата минута на добавеното време Пари Сен Жермен се добра до равенство 1:1 при домакинството си на Рен в двубой от 23-тия кръг на френската Лига 1.

Братнците, които през седмицата победиха Милан, но отпаднаха от Европа, бяха близо до 11-а победа в последните си 12 мача от всички турнири, но нарушение на вратаря им Стийв Манданда позволи на шампионите да измъкнат точката.

Рен поведе в 33-тата минута чрез Амин Гури с единствения си точен удар до почивката.

През второто полувреме играта се пренесе в половината на Рен, но един от най-запомнящите се моменти дойде в 65-ата минута, когато старши треньорът на парижани Луис Енрике реши да извади от игра голмайстора на тима Килиан Мбапе и да пусне Гонсало Рамош.

При излизането си от терена Мбапе бе освиркан от феновете на домакините заради обявеното от него решение да напусне клуба през лятото.

Без Мбапе Пари Сен Жермен стигна до равенството в края на мача чрез централния си нападател Рамош.

В класирането в Лига 1 ПСЖ остава убедителен лидер с 54 точки, с 11 повече от втория Брест. Рен е на седмо място с 35 точки.