3. Въглен вместо подарък под елхата за Челси - Саутхемптън смълча "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" допуснаха трета загуба този месец навръх "Боксинг дей"

Челси допусна шокираща загуба с 0:2 от 13-ия Саутхемптън в мача от 19-ия кръг на Висшата лига. Навръх "Боксинг дей" лондончани не донесоха подарък на своите фенове, а намериха въглен под елхата си, след като изгубиха нови точки в битката за топ 4.

Първото полувреме донесе само три интересни положения, но заедно с тях и откриващото попадение в мача. В 22-та минута дойде първия изстрел към едната от двете врати, но ударът на Томори беше спасен.

Малко след половин час игра обаче Обафеми получи след центъра напредна необезпокояван към наказателното поле и от границата му прати топката неспасямо в горния ляв ъгъл.

В самия край на полувремето Азпиликуета стреля от дистанция, но ударът му бе уловен от Маккарти. Същото се случи и малко по-късно с втори удар на Томори.

След почивката Челси продължи с по-настойчивата си игра, но Саутхемптън се справяше отлично с набезите към вратата си. Хъдсън-Одой и Жоржиньо стреляха от дистанция, след като все по-трудно топката стигаше до наказателното поле, а в 67-та Лампард направи вторя смяна в мача, пускайки Пулишич в игра, след като още на почивката замени Зума с Мейсън Маунт.

Само шест минути по-късно обаче "светците" матираха за втори път Кепа. Армстронг получи топката извън наказателното поле и пусна параболичен пас към Редмънд, който изпревари стража на "сините" и прати топката в мрежата.

Така Челси допусна чевтърта домакинска загуба през сезона и трета в последните четири кръга. Саутхемптън пък се изкачи на 13-то място с 21 точки.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)