3. Валенсия спечели мача, но загуби битката срещу Атлетик (Билбао)(ВИДЕО)

Валенсия спечели мача, но загуби битката срещу Атлетик (Билбао)(ВИДЕО)

Валенсия спечели с 2:1, но отпадна от 1/8-финалите на Лига Европа в испанското дерби.

Отборът на Атлетик Билбао се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, след като загуби днепния мач, но спечели битката срещу Валенсия. Мина(13) и Сантос (37) бяха точни за Валенсия, но домакините бяха попарени от гола на Адурис 76-ата минута, който класира баските за следващата фаза, тъй като общия резултат стана 2:2.

В 13-ата минута играч на Валенсия стреля силно към вратата на Яго Ерерин, стражът изби, но Санти Мина изпревари бранителите на "лъвовете" и бе безпощаден при добавката - 1:0.

В 37-ата минута Адерлан Сантос с глава заби топката във вратата на Ерерин и направи резултата 2:0. При попадението обаче останаха съмнения за засада на бразилския защитник на "прилепите".

Мачът се развиваше по вкуса на "прилепите", но в 76-ата минута Ариц Адурис вкара поредния си гол този сезон и баските реализираха така важния гол на чужд терен, който ги класираше напред. Домакините имаха претенции за игра с ръка на футболист на Атлетик при атаката, довела до гола, но попадението бе зачетено. Самият гол бе много хубав, като Раул Гарсия по блестящ начин от въздуха намери Ариц Адурис в наказателното поле на домакините и опитният нападател, също с удар от въздуха, не пропусна да изпрати топката в мрежата.

Наставникът на Валенсия Гари Невил бе изгонен от рефера за бурни протести и догледа мача от трибуните, а няколко минути преди края Яго Ерерин направи решаващо спасяване след удар с глава на току-що влезлия на терена за Валенсия Пако Алкасер.

Последният шанс за Валенсия дойде буквално в последните секунди на двубоя, когато Даниел Парехо получи шанс да стреля от фаул от удобна позиция и ударът на халфа не беше никак лош, но все пак топката не намери очертанията на вратата.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група