3. Валери Божинов вкара, Спортинг влезе с първо място в плейофите на Лига Европа (видео+снимки)

Португалският гранд надигра с 2:0 Цюрих, Живко Миланов и Васлуй направиха 0:0 с Лацио

Валери Божинов вкара гол, а Спортинг Лисабон надигра с 2:0 като домакин тима на Цюрих в предпоследния си мач от груповата фаза на Лига Европа.

Българинът се разписа в 58-ата минута с глава. Това бе второ попадение за него, откакто премина в португалския гранд.

Божинов нападател започна мача като титуляр, като водеше атаката рамо до рамо с головата машина на Спортинг Рики ван Волсфвинкел.

Тази вечер той показа, че също може да се справя добре пред противниковата врата и заби гола на успокоението за португалците.

С победата си Спортинг си гарантира първото място в групата, след като остана на шест точки от вторите Васлуй и Лацио и в последната среща като гост на „римските орли„ няма да има за какво да играе, освен за чест.

Холандецът Рики ван Волфвинкел откри резултата в 15-ата минута и даде спокойствие на домакините. В началото на втората част и Божинов отбеляза. 13 минути след началото на второто полувреме българинът надскочи при центриране Магнин от гостите и с глава прати топката под напречната греда.

В другия двубой от група D Васлуй и Лацио направиха 0:0 в Румъния. За северните ни съседи 90 минути игра левият бек Живко Миланов.

Така за момента румънците заемат второто място в групата, а в последния кръг гостуват на аутсайдера Цюрих.

Индзаги преди Милан: Ние сме силни срещу всеки