3. „Вълците” излапаха милионите на Сити – 2:1 (видео)

„Вълците” излапаха милионите на Сити – 2:1 (видео)

Фулъм удари Уигън с 2:0

Отборът на Уулвърхемптън записа изключително престижна победа, след като се наложи с 2:1 над тима на Манчестър Сити. Срещата се игра на стадион „Молиню” и бе от програмата на 10-ия кръг на английската Висша лига. Това пък бе втора поредна загуба за „гражданите”, които в миналия кръг отстъпиха с 0:3 пред Арсенал. Дебют за Сити в тази среща пък направи дошлият от Интер през лятото Марио Балотели.

Двубоят започна със силен натиск на гостите и три неточни удара на Марио Балотели. В 15-ата минута пък Едуардс шутира опасно към Харт, но стражът на Сити се справи със ситуацията и спаси.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Стиърмън фаулира Силва в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа в полза на гостите, която бе реализирана хладнокръвно от Адебайор – 1:0.

След този гол домакините се активизираха и в 28-ата минута Едуардс уцели напречната след шут с десния крак. В 30-ата минута обаче нямаше какво да помогне на „гражданите”, след като Милиаш получи на границата на наказателното поле и с хубав удар изравни статуквото – 1:1.

След този гол темпото на игра спадна и до края на полувремето зрителите на „Молиню” не видяха повече попадения.

Втората част започна малко мудно, но в 57-ата минута Едуардс хвърли в екстаз феновете на „вълците”, след като Дойл шутира от воле, Харт спаси, а при добавката халфът на Уулвърхемптън не сбърка за 2:1.

След този гол „гражданите” се вдигнаха на щурм, но пропуски направиха Адебайор, Боатенг, Милнър и Силва. За домакините пък Джарвис и Милиаш се отчетоха с пропуснати положения, но нови попадения до края нямаше и така Уулвърхемптън победи Сити с 2:1.

След този успех „вълците” остават на 19- а позиция с 9 точки. Отборът на Роберто Манчини пък е 4-и със 17 пункта.

В друг мач от този 10-и кръг на Премиършип отборът на Фулъм постигна важна победа с 2:0 над тима на Уигън, в среща играна на стадион „Крейвън Котидж”.

Двубоят започна добре за домакините и в 30-ата минута Демпси засече остро подаване на Салсидо за 1:0. В 44-ата минута пък отново американецът бе точен, след като намери кълбото от воле от точката на дузпата след подаване на Беърд.

След този успех „котиджърс” се намират на 10-о място във временното класиране с актив от 12 точки. Гостите от Уигън пък са 16-и с 10 пункта.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1