3. Ван Бомел изгонен от дебюта си в Калчото, Милан би и без него (видео)

Ван Бомел изгонен от дебюта си в Калчото, Милан би и без него (видео)

Италианският гранд Милан увеличи аванса си на върха в класирането на Серия „А”, след като спечели гостуването си на Катания с 2:0

Италианският гранд Милан увеличи аванса си на върха в класирането на Серия „А”, след като спечели гостуването си на Катания с 2:0. Лидерът във временното подреждането обаче стигна трудно до успеха, тъй като се наложи да играе почти цяло второ полувреме с човек по-малко.

Причина за това стана холандският национал Марк ван Бомел, който получи червен картон в дебюта си с „червено-черната” фланелка в Калчото. Бившият полузащитник на Байерн (Мюнхен) дебютира за „росонерите” при успеха над Сампдория за Купата на Италия, но първото му участие в Серия „А” завърши в 54-ата минута.

Гостите от Милано започнаха вихрено срещата на „Анхело Масимино” и можеха да открият резултата буквално с първата си атака, след като Златан Ибрахимович изведе на стрелкова позиция Робиньо, но стражът на домакините Андухар спаси изстрела на бразилеца.

Домакините отговориха с удари на Лопес и Гомес, но Абиати показа класа и запази вратата си. В последвалите минути срещата се накъса, в резултат на което футболисти на двата отбора получиха общо четири жълти картона до почивката, а точно преди нея Касано бе на крачка от гола, но бе изпреварен от стража на домакините.

Десет минути след подновяването на играта обаче именно Касано загуби една топка, а след извършеното нарушение отстрана на Ван Бомел, последният видя картона с червен цвят.

Това обаче не отказа гостите, а допълнително ги мотивира и само четири минути по-късно Ибрахимович изпълни силно пряк свободен удар, Андухар изби, но при добавката Робиньо прати топката в мрежата му.

След попадението наставникът на Катания пусна халф на мястото на краен бранител и така отборът му заигра във формация 3-5-2, но това не донесе очаквания резултат.

В 85-ата минута Робиньо върна жеста на Златан, аисистирайки на шведа за второто попадение в мача, оказало се и последно. След този си успех Милан събра актив от 47 точки и има със седем повече от Наполи и Лацио.

Стартови състави:

Милан: Абиати, Бонера, Йепес, Силва, Антонини, Бомел, Меркел (’45 Емануелсон), Амброзини (’75 Янкуловски), Ибрахимович, Касано (’59 Одо), Робиньо;

Катания: Андухар, Аугустин (’65 Ричиути), Силвестре, Споли, Капуно, Карбони (’45 Пешче), Ледесма, Скиака (’82 Моримото), Гомес, Лопес, Маскара;