Въпреки скандалите: Италия размаза Малта с 4:0 (ВИДЕО)

"Скуадрата" се справи с островитяните

Италия се наложи над Малта с 4:0 на „Стадио Сан Никола“ в Бари в мач от седмия кръг в квалификационна група „С“ за Евро 2024. Доменико Берарди се разписа на два пъти за „адзурите“, след като преди това Джакомо Бонавентура откри резултата и вкара първия си гол за националния отбор. Давиде Фратези пък реализира четвъртия гол за "адзурите" в наказателното поле. Така Италия загря за визитата си на Англия на „Уембли“ на 17 октомври в повторение на финала на Евро 2020.

След този успех Италия се изказва до 2-о място в групата с актив от 10 точки, докато Англия е лидер с 13 пункта в актива си.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините, които поеха контрола от първия съдийски сигнал. В 5-ата минута Джанлука Манчини засече центриране от корнер в наказателното поле на Малта, но ударът му с глава рикошира в напречната греда.

Италия осъществи своя пробив в срещата в 23-ата минута, когато Джакомо Бонавентура овладя рикоширала топка в бранител на Малта на границата на наказателното поле и я завъртя в горния ляв ъгъл на вратата, за да изведе своя тим напред в резултата.

В първата минута на добавеното време на първото полувреме „адзурите“ успяха да удвоят аванса си, когато Николо Барела комбинира с Доменико Берарди, който с клиничен изстрел и с помощта на десния страничен стълб порази вратата на Хенри Бонело за втори път.

Италия продължи да бъде активен и в началото на второто полувреме. В 48-ата минута Джакомо Распадори получи топката в наказателното поле и стреля с първото си докосване, но покрай малтийската врата.

„Адзурите“ стигнаха и до трети гол в 64-ата минута, когато Доменико Берарди се оказа на правилното място в правилното време, за да опъне мрежата и да вкара втория си гол в срещата.

В третата минута от добавеното време Дестини Удоджи намери Давиде Фратези, който овлазя с гръб и с удар ниско по тревата преодоля Хенри Бонело за четвърти път.

ОФИЦИАЛНО: Рос Баркли се завърна в Астън Вила

Английският халф подписа с бирмингамци след като игра там сезон под наем през 2020/21

ОФИЦИАЛНО: Манчестър Юнайтед обяви нов спортен директор

Дан Ашуърд ще е новият директор на "Олд Трафорд"