3. Вердер с първи успех

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Вердер постигна първа победа през кампанията след 2:1 като гост Майнц 05 в мач от 3-тия кръг на Бундеслигата.

Гостите от Бремен играха 30 минути с човек по-малко, след като Марко Фридъл бе изгонен в 60-ата минута.

Това обаче не попречи на "бременските музиканти" да стигнат до успеха именно в намален състав, след като резервата Дерик Кьон завърши по перфектен начин отлична контраатака за гостите.

Преди това Марвин Дукш бе открил за Вердер още в 8-ата минута след точно изпълнена дузпа.

В 27-ата минута след центриране отдясно Цетерер направи грешка и се сблъска със съотборника си Никлас Щарк, след което изпусна топката, тя попадна в играча на Майнц Жае-Сун Лий, който отблизо изравни - 1:1.

Така Вердер е с 5 точки и все още без загуба, а Майнц пък остава без успех и само с две точки след първите три кръга.