Виляреал и Реал Мадрид си вкараха осем гола в зрелищно реми (ВИДЕО)

Шампионът на Испания отново игра с резервите преди финала в ШЛ

Виляреал и Реал Мадрид си вкарваха за забавление и завършиха при зрелищно равенство 4:4 на „Естадио де ла Серамика“ в мач от предпоследния 37-и кръг на Ла ЛигаРеал Мадрид излезе напред в резултата в 14-ата минута. При хубава атака през центъра Браим Диас напредна и пусна извеждащо подаване за Арда Гюлер, който стреля елегантно към долния ляв ъгъл и отбеляза за 0:1.

Половин час игра след началото „кралете“ отбелязаха и второ попадение. Лукас Васкес проби отдясно и предостави изящно центриране към Хоселу, който бе забравен в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата.

В 39-ата минута Виляреал успя да върне едно попадение. Йерсон Москера пое топката отдясно и центрира по изключително красив начин с външен фалц към Александър Сьорлот, който с глава прониза Андрий Лунин за 1:2.

Реал Мадрид реагира мигновено и само минута по-късно върна аванса си от две попадения. Браим Диас записа нова асистенция след ново хубаво извеждащо подаване, този път към непокрития Лукас Васкес, който отблизо реализира за 1:3.

В добавеното време на първата част Реал отбеляза четвърто попадение. Лукас Васкес намери Арда Гюлер отдясно, а турчинът от малък ъгъл преодоля Филип Йоргенсен за 1:4. Всичко изглеждаше решено, но… Александър Сьорлот не мислеше по този начин.

В 48-ата минута норвежкият нападател се справи отлично в наказателното поле, засичайки с глава великолепно центриране на Жерар Морено и с втория си гол в мача намали до 2:4 и излезе начело в голмайсторската листа с 21 гола.

Четири минути по-късно Сьорлот бе изведен отдясно, навлезе в наказателното поле и завърши страхотния си индивидуален рейд с попадение в долния десен ъгъл за 3:4. Това бе и неговият гол №22 през настоящата кампания.

В 56-ата минута дойде моментът за четвъртото попадение на Александър Сьорлот във вратата на Реал Мадрид, който бе тотално заспал през втората част. Морено намери нападателя с възхитителен пас, а той с шут по земя в десния ъгъл изравни за крайното 4:4.