Виляреал измъкна точката от Билбао с дузпа в последния момент (ВИДЕО)

Баските също получиха наказателен удар, но не вкараха от 11-те метра

Атлетик Билбао и Виляреал завършиха 1:1 в мача си от 31-ия кръг на Ла Лига. Ойян Сансет вкара за баските, докато Дани Парехо се разписа за „жълтата подводница“. С това равенство Атлетик заема 5-ото място във временното класиране с 57 точки, докато Виляреал е 9-и с 39 точки в актива си.

В 9-ата минута от мача на „Сан Мамес“ гостите получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Бенат Прадос срещу Алехандро Баена. Зад топката застана Жерар Морено, но ударът му срещна левия страничен стълб.

В средата на първото полувреме Билбао пропиля страхотен шанс, при който Иняки Уилямс получи топката, но ударът му бе спасен от Филип Йоргенсен. Второто полувреме започна с червен картон за Санти Комесаня от Виляреал, който получи втори жълт картон от съдията Гийермо Куадра Фернандес и остави тима си с човек по-малко.

Така се стигна до 67-ата минута, когато Горка Гурусета намери Ойян Сансет в наказателното поле и той от чиста позиция прати топката в опразнената врата. Виляреал обаче не се предаде и в 94-ата минута стигна до дузпа след игра с ръка на Юри Берчиче.

Зад топката застана Дани Парехо, който за разлика от Морено, не сбърка и направи резултата 1:1, носейки точката на „жълтата подводница“.