3. Виртуозно соло сломи Байерн на "Калдерон" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Виртуозно соло сломи Байерн на "Калдерон" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Саул отбеляза гол като на компютърна игра за 1:0 в полза на Атлетико, двата отбора удариха по една греда

Прекрасен гол на Саул след индивидуален слалом между четирима като на компютърна игра и непробиваема защита осигуриха победата на Атлетико Мадрид с 1:0 над Байерн Мюнхен на „Висенте Калдерон” в първата полуфинална среща между двата тима в Шампионска лига. Реваншът на "Алианц Арена" е след шест дни във вторник, 3 май.

За петия си полуфинал в турнира Атлетико не можеше да разчита на железния бранител Диего Годин, който лекува травма. Диего Симеоне заложи на Антоан Гризман и Фернандо Торес в предни позиции, а Гуардиола изненадващо избра да остави Рибери и Мюлер на пейката и даде шанс на Кингсли Коман.

В трети пореден полуфинал Пеп Гуардиола губи на нула, а Атлетико има 14 сухи мрежи от 16-те си последни домакинства в надпреварата. За баварците това беше 18-и полуфинал.

Единствената предишна среща между тези съперници в Европа бе финалът от 1974-а, когато Байерн спечели първата си европейска титлата след 1:1 в първия мач и категорично 4:0 при преиграването. Атлетико обаче не е отпадал в два мача на елиминации срещу немски съперник от сезон 1979/80 насам, когато бе изхвърлен от Динамо (Дрезден).

Тази вечер в Мадрид домакините започнаха ударно и стигнаха до много важен гол в 11-ата минута. Аугусто Фернандес подаде на Саул Нигес далеч пред наказателното поле на Байерн, но Саул направи нещо забележително и на слалом с топка в крака първо размина Бернат, после се измъкна от опита за шпагат на Шаби Алонсо, чукна покрай Алаба и с левия крак прецизно намери далечния долен ляв ъгъл с помощта на страничната греда за 1:0.

Голът повиши още повече градуса на настроението на препълнения „Калдерон”. Байерн повече владееше топката, но не създаваше опасности. Алаба опита неуспешно да изненада Ян Облак от свободен удар и насочи от външната страна на гредата.

Антоан Гризман се измъкна отдясно в наказателното поле след извеждащ пас, но ъгълът беше много малък и Нойер умело изби.

Байерн започна второто полувреме с повече динамика в действията си и това създаде проблеми на домакините. Левандовски върна за Коман, който се размина, а зад него Видал стреля, ала защитник блокира.

В 54-ата минута Давид Алаба матира Облак са параболичен далечен изстрел с левия крак, който за негов малшанс срещна напречната греда и топката се върна към терена. Две минути по-късно Хави Мартинес бе напълно забравен при центриране от корнер, но силният му удар с
глава беше точно в средата на вратата и Ян Облак закова в прегръдката си пред голлинията.

Коман размина трима и точно преди да стреля Хименес се намеси решително. Единственият шанс за Левандовски в този мач беше при негов нисък удар по диагонала от много малък ъгъл, който заъврши с аут.

Вратарят Облак отново беше в центъра на вниманието в 74-ата минута, когато по чудесен начин успя да изби тупалка на Видал от дистанция.

Атлетико пропусна златен шанс да вкара и втори гол. Фернандо Торес този път направи солов рейд, подобен на този на Саул при първия гол, но неговият удар по диагонала с външен фалц срещна гредата, а Нойер се справи с добавката на Коке.

Байерн имаше един последен шанс да избегне загубата в 93-ата минута, но Видал стреля неумело след свалена топка от Мюлер и не затрудни вратаря.