3. Вия донесе трите точки на „Ла Фурия” срещу Ирак за минималното 1:0

Вия донесе трите точки на „Ла Фурия” срещу Ирак за минималното 1:0

Европейският шампион Испания постигна втора победа във втората си среща от турнира за Купата на Конфедерациите, надигравайки тима на Ирак с минималното 1:0 в скучна среща с оглед на интригата в двубоя. Срещата се игра в град Блумфонтейн в Южна Африка на „Фрий Стейт Стейдиъм” пред погледа на около 45000 зрители. С тази победа испанците изравниха рекорда на Франция и Италия от 14 поредни победи, а също така и постижение на Бразилия от 34 мача без загуба.

Първата част бе започна с леко предимство за испанците, които се опитваха да развиват атаките си по двата фланга, откъдето с центрирания търсеха нападателите си. Първото полувреме бе изпъстрено с нарушения и не донесе почти никакви емоции за зрителите по трибуните на „Фрий Стейт Стейдиъм”. Така почивката дойде при нулево равенство за радост на всички привърженици на Ирак.

През втората част испанците излязоха с нагласата, че трябва да спечелят двубоя на всяка цена. В 55-ата минута Капдевиля центрира от ляво в наказателното поле на Ирак и нападателят на Валенсия Давид Вия засече топката с глава, пращайки я в долния ляв ъгъл на вратата на символичните гости – 1:0. След това попадения испанците се успокоиха и започнаха да владеят кълбото много по-често. 11 минути по-късно Торес излезе на изгодна позиция, стреля, но Мохамед Кадим се намеси авторитетно и спаси шута му. В 78-ата минута Мата направи хубаво двойно подаване с Вия, след което излезе на хубава позиция, но Кадим отново спаси, оставяйки отбора си в мача. Това бе и последното по-интересно положение в срещата, която завърши с минимална победа за европейските шампиони.

След този успех испанците си осигуриха класирането в следващата фаза на състезанието, тъй като имат спечелени шест точки от два мача. След това поражение тимът на Ирак се смъкна на трето място в група „А” с актив от една точка, колкото има и 2-ият ЮАР, но африканците са с по-добра голова разлика, както и с мач по-малко. Тази вече ЮАР се изправя срещу Нова Зеландия.

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари