3. Вия спаси Барса срещу Хихон в мъчен мач – 1:0 (видео)

Вия спаси Барса срещу Хихон в мъчен мач – 1:0 (видео)

Липсата на Меси накара „Камп Ноу” да трепери до последно

Шампионът Барселона, без мегазвездата си Меси, постигна много трудна, но ценна победа с 1:0 над непретенциозния тим на Спортинг Хихон. Срещата се игра на стадион „Камп Ноу” и бе от програмата на 4-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Единственото попадение в мача бе дело на новото лятно попълнение Давид Вия в 49-ата минута.

Двубоят започна с очакван натиск на Барса, но пропуски в самото начало направиха Вия и Иниеста. След първите десетина минути обаче, гостите се поокопитиха и започнаха по-умело да затварят пространствата в защитата си. Това доведе до успокояване на темпото и притъпяване остротата на атаките на „блаугранас”.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола обаче успяваха да наложат своя стил на игра и рядко допускаха топката да бъде във владение на противника повече от минута. В 19-ата минута Кейта изведе Вия на добра позиция, но изстрелът на испанеца бе спасен от Куеяр. 13 минути по-късно Иниеста изведе Вия очи в очи със стража на Спортинг, ала шутът на нападателя премина встрани от вратата.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част отново започна с вихрени акции от страна на каталунците и в 48-ата минута те излязоха напред в резултата, след като Алвеш изведе по гениален начин Вия в наказателното поле, а нападателят с мощен шут по диагонала опъна мрежата зад Куеяр – 1:0.

След гола темпото на игра спадна значително и каталунците започнаха да разиграват топката далеч по-спокойно, чакайки пролука в отбранителния вал на гостите. Положенията пред двамата вратари станаха рядкост, но в 86-ата минута Вия напомни за себе си, след като се завъртя на границата на наказателното поле и шутира с левия крак, ала кълбото премина близо до вратата.

До нов гол обаче не се стигна и така Барселона победи трудно състава на Спортинг Хихон с 1:0 с гол на Давид Вия.

Така, след тази победа, шампионите събраха актив от 9 точки от 4 мача и заемат 3-о място във временното класиране. Гостите от Хихон пък са 12-и с 4 спечелени точки.

Барселона – Спортинг Хихон 1:0