3. Йоветич разпиля Ливърпул на „Артемио Франки” – 2:0

Йоветич разпиля Ливърпул на „Артемио Франки” – 2:0

Феноменално представяне на черногореца, който вкара и двата гола за домакините.

Отборът на Фиорентина постигна изключително престижна победа с 2:0 над тима на Ливърпул и по този начин записа първи точки в актива си в група „Е” на Шампионската лига. Срещата се игра на стадион „Артемио Франки” във Флоренция, а в герой за домакините се превърна черногорския магьосник Стеван Йоветич, който вкара и двата гола за своя тим.

Срещата започна равностойно като футболистите на двата тима се опитваха да стигнат до противниковата врата с атаки по двата фланга. От там следваха центрирания или остри подавания към нападателите, но чисти голови положения така и не идваха. В 28-ата минута обаче, домакините успяха да излъжат защитата на Ливърпул, след като Дзанети пусна хитър пас зад отбраната към Йоветич, черногорецът напредна и прати топката в десния ъгъл на Рейна – 1:0.

Това попадение стъписа гостите и те започнаха да допускат редица неточности в централната част на терена. В 35-ата минута капитанът на англичаните Стивън Джерард опита далечен удар, но той не се получи и не затрудни стража на „виолетовите” Фрей. Така дойде 37-ата минута, когато домакините нанесоха втори тежък удар върху хората на Бенитес. Варгас пусна прострелен пас в наказателното поле, където Йоветич изпревари защитата на „червените” и засече по прекрасен начин топката в мрежата на Рейна – 2:0.

След този гол играчите на Фиорентина се поприбраха в своята половина и значително намалиха оборотите, а „червените” изглеждаха объркани и така и не успяваха да затруднят сериозно Фрей. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Фиорентина.

Втората част започна с превес за гостите, които изглеждаха далеч по-живи след 15-минутната пауза. Още в 47-ата минута те можеха да се върнат в мача, след като Лукас засече с глава центриране от корнер, но топката премина на сантиметри над напречната греда на Фрей. В 52-ата Джерард качи кълбото на главата на Торес, но след шута на испанеца то се удари в тялото на бранител на „виолетовите” и излезе в ъглов удар.

В 63-ата минута отново Торес опитваше да тормози отбраната на домакините, след като се промъкна през защитата, но точно преди да стреля Гамберини се намеси по отличен начин и предотврати опасността пред Фрей. В 71-ата минута отново Торес можеше да върне Ливърпул в мача, но Гамберини му направи страхотен шпагат в последния възможен момент и изчисти кълбото в корнер.

До края на двубоя Торес направи 1 пропуск, а „виолетовите” изглеждаха солидни в отбрана и успяха да запазят ценната си преднина. Така Фиорентина победи Ливърпул с 2:0 в Италия и записа първи точки в своя актив.

След този успех домакините заемат 2-о място във временното подреждане на група „Е” с 3 точки. Хората на Бенитес пък са 3-и също с 3 точки, но с по-лоши показатели от Фиорентина в преките двубои.

Фиорентина – Ливърпул 2:0

1:0 Йоветич 28’
2:0 Йоветич 37’

Стартови състави:

Фиорентина: Фрей, Комото, Дайнели, Гамберини, Гоби, Дзанети, Монтоливо, Маркиони (Де Силвестри 89’), Йоветич, Варгас (Йоргенсен – 74’), Муту (Донадел – 82’)

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Карагър, Шкъртел, Инсуа (Бабел – 72’), Джерард, Лукас, Бенаюн, Кайт (Воронин – 80’), Аурелио, Торес

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари