3. Юнайтед дръпна ръчната на Челси и върна интригата в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед дръпна ръчната на Челси и върна интригата в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" спечелиха дербито на Олд Трафорд и дадоха надежди на Тотнъм

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Челси на "Олд Трафорд" във Великденското дерби на 32-ия кръг на Висшата лига и донесе на лондончани втора загуба в последните четири мача, с което съживи интригата в първенството, след като вторият Тотнъм е на четири точки зад тима на Антонио Конте.

Срещата започна перфектно за домакините и още в 7-та минута Маркус Рашфорд отбеляза най-бързия гол за Юнайтед през сезона. Младият нападател бе изведен зад гърба на защитата в синьо и стреля точно по диагонала и покрай Бегович. Преди това обаче останах съмнения, че Андер Ерера е пресякъл пас с ръка, за да спечели топката.

В 23-та Погба успя да пресече атака на Челси и организира мълниеностна контра, стигнала до Маркус Рашфорд, но центрирането бе избито от Бегович с една ръка.

Атаката на Челси продължаваше да буксува и нищо интересно не се случваше пред Де Хея, с изключение на грубата игра на Диего Коща, който получи жълт картон още в 33-та минута.

Веднага след почивката Юнайтед отново прониза лондончани, след като Ерера бе намерен от Ашли Йънг и стреля към вратата, като ударът му бе отклонен от Зума и влетя в мрежата на лидера в класирането.

В 60-та минута Педро стреля към Де Хея, но ударът му мина встрани, а в 69-та Рашфорд отново затрудни максимално Бегович. В последните 20 минути Жозе Моуриньо дръпна своите футболисти в своята половина и даде инициативата на гостите, но това не донесе много положения за Челси.

Така "червените дяволи" вече са пети със 60 точки и на четири зад градския съперник Сити, а Челси остават на първата позиция, но със съкратена преднина.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)