3. Юнайтед хвърли Челси в небитието - 2:0 на "Олд Трафорд" 30 минути преди края

Юнайтед хвърли Челси в небитието - 2:0 на "Олд Трафорд" 30 минути преди края

Манчестър Юнайтед поведе с 2:0 в двубоя срещу Челси то 21-вия кръг на Премиършип. След като минута преди края на полувремето Видич откри с глава за домакините, Уейн Рууни покачи резултата в 62-ата минута, след центриране на Патрик Евра, при което Бербатов се размина с топката и другият нападател на Юнайтед протегна крак зад него, за да даде супер преднината на своя отбор.

Иначе Челси се опита да осъществи натиск през втората част, за да върне гола. В 55-ата минута „сините” имаха едно доста опасно положение, но ударът на Дидие Дрогба мина над вратата на Саар.

Мачът започна с голямо напрежение и малко интересни моменти. В началото на двубоя отборът на Челси сякаш бе малк по-активен на терена и организира лек натиск над Юнайтед. Постепенно „червените дяволи” се окопитиха и изравниха играта.

Първата опасност пред някоя от двете врати бе в 12-ата минута, когато Михаел Балак не успя да вкара от пряк свободен удар.

В 21-ата минута Юнайтед получи правото да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле на 15 метра вдясно. Райън Гигс изпълни нещо между изстрел и центриране, но Петер Чех изби.

Две минути по-късно Кристиано Роналдо също имаше възможноста да изпълни фаул фронтално пре Петер Чех на около 30 метра. Ударът на играч номер 1 на Европа обаче бе избит в корнер.

В тези минути Юнайтед организира за пръв път в дербито доста осезаем натиск над съперника си. Тогава вратарят на домакините Едвин Ван Дер Саар счупи и 11-годишен рекорд на Петер Шмайхел за най-много време без допуснат гол.

В 27-ата минута Кристиано Роналдо имаше претенции за дузпа, след като при изпълнение на корнер Рикардо Карвальо хвана за фланелката португалеца. Съдията Хауърд Уеб обаче не реагира в ситуацията.

Три минути по-късно дойде и шансът на нашия Димитър Бербатов. Митко бе изведен ор Уейн Рууни, освободи се от защитник на Челси и стреля, но лошо в ръцете на Чех.

В 43-ата минута кореецът Джи Сунг Парк бе изведен на стрелкова позиция отляво и от границата от малкото наказателно поле вместо да подаде на свободния Бербатов, стреля но Джон Тери изби топката.

При изпълнението на корнера Кристиано Роналдо откри резултата, но реферът отмени попадението заради неправилноизпълнение на ъгловия удар от Гигс. При повторното изпълнение Гигс центрира, Бербатов отклони топката с глава, тя попадна в Неманя Видич, който отбеляза попадение отблизо също с глава. Така след силен натиск в последните минути Юнайтед поведе с 1:0.