3. Юнайтед и Вила се оттеглиха на почивка при резултат 1:1

Юнайтед и Вила се оттеглиха на почивка при резултат 1:1

Отборите на Манчестър Юнайтед и Астън Вила се оттеглиха на почивка при резултат 1:1 в дербито на 31-ия кръг на английската Висша лига. Стилиян Петров е титуляр в състава на Вила и до момента и играе сравнително успешно. Неговият отбор има известно предимство пред осакатения състав на "червените дяволи".

Срещата започна с изненадващо предимство за гостите. В 3-тата минута Джони Еванс трябваше да се намеси решително пред погледа на чакащия Джон Карю. Минута по-късно Дарън Флетчър изби от голлинията удар с глава на норвежеца и предотврати откриване на резултата. В 13-ата минута „червените дяволи” получиха правото да изпълнят двоен фаул в наказателното поле на гостите, след като Брад Фридел игра с ръка след връщане на Милнър. Райън Гигс чукна топката към Роналдо, който с плътен удар намери горния ляв ъгъл на вратата пазена от Фридел – 1:0.

В 19-ата минута Едвин ван дер Сар спаси силен удар от фаул на Ашли Йънг. Натискът на Вила стана още по-силен и в 30-ата минута гостите все пак стигнаха до изравнителното попадение. Гарет Бари центрира брилянтно на главата на Джон Карю, който с заби топката в долния десен ъгъл на безпомощния Ван дер Сар – 1:1. Пет минути по-късно Роналдо стреля опасно с глава, но Фридел спаси. Малко след това Ван дер Сар спаси на два пъти далечни удари на Ашли Йънг и спаси своя отбор от нов гол.

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, О’Шей, Еванс, Невил, Евра, Флетчър, Карки, Гигс, Нани, Роналдо, Тевес

Астън Вила: Фридел, Люк Йънг, Куеляр, Дейвис, Шори, Милнър, Петров, Бари, Ашли Йънг, Карю, Агбонлохор

Артета: Гостуваме на шампионите, няма как да е лесно