3. Юнайтед отново на върха след лесно 2:0 над Портсмут

Юнайтед отново на върха след лесно 2:0 над Портсмут

"червените дяволи" постигнаха победата с 50% от възможностите си, Бербатов не се появи в игра

Отборът на Манчестър Юнайтед отново се изкачи на върха в класирането на английската Висша лига, след като победи сравнително лесно с 2:0 тима на Портсмут в отложен мач. „Червените дяволи” определено бяха по-добрият тим на терена и логично стигнаха до трите точки. Помпи игра доста плахо на „Олд Трафорд” и почти не затрудни шампионите. Димитър Бербатов не се появи в игра, тъй като на два пъти Сър Алекс трябваше да прави принудителни смени заради контузии на Невил и заменилия го О’Шей.

Срещата започна вихрено за Юнайтед и домакините успяха да открият резултата още в 9-ата минута. Райън Гигс напредна по лявото крило, подаде към Рууни, който отблизо не сгреши и преодоля Джеймс за 1:0. Остана съмнение за засада при подаването към Гигс, но голът бе признат. Малко по-късно Андерсон можеше да направи 2:0, но ударът му премина встрани от целта.

Събитията на терена поутихнаха, докато не се стигна до 30-ата минута, когато Юнайтед отново включи на високи обороти. Първо Джон О’Шей не успя да преодолее Джеймс с глава, а малко след това Райън Гигс излезе сам срещу него, но стражът на Помпи парира удара на уелсеца. В следващата атака Рууни също опита удар по диагонала, но отново Джеймс спаси. До края на полувремето не се стигна до нещо по-опасно и резултатът остана непроменен.

През втората част Юнайтед започна да играе по-пестеливо и предимно владееше топката в средата на терена. Единствен Роналдо бе по-активен и отправи 2 силни удара от далеч, които обаче не намериха очертанията на вратата, пазена от Джеймс. Порсмут пък започна лека полека да излиза от своята половина и в 70-ата минута можеше да изравни резултата, но удар на Крауч с глава бе спасен с вещина от Едвин ван дер Сар. Минута по-късно пък Уейн Рууни излезе сам срещу Джеймс, но не успя да го преодолее.

Юнайтед започна да губи инициативата в средата на терена и Сър Алекс пусна в игра Майкъл Карик, който значително раздвижи средната линия на „червените дяволи”. Именно Карик се превърна в герой за своя тим, след като в 82-ата минута успя да вкара втори гол за Юнайтед, с което успокои Сър Алекс, феновете на „Олд Трафорд” и неговите съотборници. Скоулс намери с далечен пас Карик, който бе оставен непокрит в наказателното поле. Националът стреля хладнокръвно с десния крак и не остави никакви шансове на Дейвид Джеймс, пращайки топката в долния десен ъгъл – 2:0.

След гола „червените дяволи” се успокоиха и срещата остана да се доиграе. До края на редовното време не се случи нищо по-интересно и логично резултатът остана непроменен. С този успех Юнайтед вече има 74 точки в актива си и отново е едноличен лидер с 3 точки повече от втория Ливърпул. Портсмут пък остава 14-и с 37 точки в актива си.

Манчестър Юнайтед – Портсмут 2:0