3. Юнайтед победи Бока с 2:1 и е на финал за "Ауди Къп", слаб Бербо

Юнайтед победи Бока с 2:1 и е на финал за "Ауди Къп", слаб Бербо

Английският шампион Манчестър Юнайтед победи аржентинския гранд Бока Хуниорс с 2:1 в среща от турнира „Ауди Къп”, която се игра на „Алианц Арена” в Мюнхен.

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов не започна срещата в титулярния състав на Юнайтед, като се появи в игра след 68 минути. Головете за Юнайтед реализираха Андерсон и Антонио Валенсия през първата част.

Сър Алекс реши да остави Бербо на пейката, като атаката на „червените дяволи” бе водена от Уейн Рууни и италианския тийнейджър Федерико Македа.

Дебют с екипа на Юнайтед ще направи бившия играч на Уигън Антонио Валенсия, който бе купен от шотландския специалист за 17,5 млн. паунда. Крилото се отличи с гол за новия си тим.

През първата част Манчестър Юнайтед бе по-добрият отбор на терена и закономерно поведе с 2:0. В 23-ата минута бразилецът Андерсон изпълни по невероятен начин пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Абондасиери.

Последваха още няколко добри атаки за „червените дяволи” като много активен бе ново привлеченият Антонио Валенсия. Уейн Рууни бе близо до второ попадение, но от 3 метра не успя да преодолее аржентинския страж. Еквадорският национал Валенсия избухна след 43 минути игра като вкара втори гол във вратата на Бока.

Валенсия получи пас пред наказателното поле, справи се с двама бранители, отправи хубав удар и след слабата намеса на Абондасиери топката се озова в неговата мрежа – 2:0. Така и завърши първата част на двубоя.

През втората, в съставите на двата тима се появиха по-голяма част от резервните футболисти. Футболистите на Бока Хуниорс заиграха много по-добре, като постоянно тормозеха вратаря Томас Кушчак.

В 55-ата минута Инсуа се възползва от центриране на свой съотборник от дясното крило и намали резултата – 1:2. Последваха нови добри положения за Бока. Първо защитникът Качарт за малко не си отбеляза автогол, като уцели гредата на Кушчак, а след това Хуна Роман Рикелме отправи страхотен шут, който бе отразен от поляка.

В 68-ата минута на мача в игра за Юнайтед се появи капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, който се представи отлично в предсезонната подготовка на тима в Азия.

Играчите на Бока диктуваха нещата на терена, в търсене на изравнително попадение, докато Бербо не се отличи с нищо запомнящо се.

Така Юнайтед победи с 2:1 и ще спори за трофея в надпреварата с победителя от мача между италианския Милан и германския Байерн (Мюнхен).

Манчестър Юнайтед - Бока Хуниорс 2:1

(1:0) Андерсон 23'
(2:0) Валенсия 42'
(2:1) Инсуа 55'

Манчестър Юнайтед: Кушчак; О’Шей, Браун (37’ Фърдинанд), Качарт, Фабио (77’ Евра); Джи Сун Парк (68’ Гигс), Андерсон (77’ Флетчър), Карик (77’ Скоулс), Валенсия (68’ Нани); Рууни, Македа (68’ БЕРБАТОВ).

Бока Хуниорс: Пато Абондасиери, Сото, Лопес, Форлин, Диас (46’ Чавес); Баталия, Рикелме (88’ Марино), Инсуа (67’ Гайтан), Лопес; Нойр (46’ Муше), Палермо (81’ Виатри).