3. Юнайтед размаза Звездите на MLS с 5:2, Бербо не игра (видео)

Юнайтед размаза Звездите на MLS с 5:2, Бербо не игра (видео)

Хавиер Ернандес вкара първия си гол за "червените дяволи"

Манчестър Юнайтед размаза звездите на Мейджъл Сокър Лийг с 5:2 в Хюстън.

Димитър Бербатов не игра в мача, а за "червените дяволи" точни бяха Кико Македа на два пъти, Дарън Гибсън, Том Клевърли и новата мексиканска покупка Хавиер Ернандес Чичарито.

Още в 1-ата минута италианският нападател в селекцията на Сър Алекс Македа открадна една топка пред наказателното поле на съперника и хладнокръвно откри резултата. 10 по-късно отново Кико се възползва от хубаво центриране, дошло след ъглов удар и с глава покачи на 2:0. Последва мощен удар на Флетчър, който срещна горната греда.

В 62-ата минута Звездите на MLS се върнаха в мача чрез Чинг, но в 70-ата Ернандес бе съборен пред пеналта, а Гибсън изпълни блестящо прекия свободен удар за 3:1. 120 секунди по-късно блесна и Клевърли. Талантът на Юнайтед получи топката в наказателното поле, с едно докосване прехвърли защитник на съперника и от воле бе точен за 4:1.

Мачът обаче не бе свършил. Имаше време и Ернандес да вкара първия си гол с екипа на „червените дяволи”. Чичарито получи дълъг пас зад защитата и елегантно прехвърли вратаря на MLS Stars, отбелязвайки петия гол за английския гранд. Де Росарио в края оформи крайното 2:5.

MLSAll-Stars– Ман Юнайтед 2:5
(0:1) Македа 1’
(0:2) Македа 12’
(1:2) Чинг 64’
(1:3) Гибсън 70’
(1:4) Клевърли 72’
(1:5) Ернандес 84’
(2:5) Де Росарио 90’

MLSAll-Stars: Рикетс (46’ Римандо), Олаве (46’ Гонсалес), Алстън (74’ Де Росарио), Маршал (63’ Конде), Пиърс (74’ Донован), Ле Тоа (46’ Конви), Моралес (63’ Морено), Джоузеф (74’ Дейвис), Барош-Скелото (46’ ферейра), Папа (46’ Ларентовичш), Анхел (46’ Чинг);

Ман Юнайтед: Ван дер Саар; Рафаел, Браун, Еванс, Фабио (72’ Скоулс); О’Шей, Флетчър, Гигс (52’ Гибсън), Нани (62’ Ернандес), Македа (62’ Уелбек), Обертан (23’ Клевърли);