3. Юнайтед само на точка от титлата след 2:1 над Уигън

Юнайтед само на точка от титлата след 2:1 над Уигън

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна изключително ценна победа с 2:1 при гостуването си на Уигън в отложена среща. „Червените дяволи” направиха шампионски обрат на „Джей Джей Би” и се доближиха само на точка от трета поредна титла във Висшата лига.

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна изключително ценна победа с 2:1 при гостуването си на Уигън в отложена среща. „Червените дяволи” направиха шампионски обрат на „Джей Джей Би” и се доближиха само на точка от трета поредна титла във Висшата лига. Шампионите се показаха завиден дух и за пореден път доказаха, че са доминант в английския футбол. Димитър Бербатов направи отличен мач, създаде много положения и почти сигурно ще се отличи със заслужен шампионски медал в края на сезона – негов първи в кариерата.

Срещата започна по-добре за домакините и още във втората минута Валенсия можеше да открие резултата, след като бе изведен сам срещу Ван дер Сар, но прехвърлящият му удар премина встрани от целта. В 11-ата минута пък Юнайтед пропусна отлична възможност да поведе в резултата. Бербатов навърза двама бранители от дясно, центрира на главата на Рууни, но англичанинът стреля твърде неточно от непосредствена близост. В следващата атака пък Бербо изведе Роналдо отдясно, който пусна тънък пас към Карик, но ударът на национала премина над напречната греда.

В 17-ата минута Родайега опита далечен удар, който бе спасен с вещина от Ван дер Сар. След около 10 минути обаче колумбиецът успя да открие резултата. Неманя Видич се подхлъзна на дъжда и остави непокрит Родайега, който с левия крак матира стража на гостите, пращайки топката в долния десен ъгъл – 1:0. Юнайтед наложи тотален натиск след гола, но не успя да стигне до нищо по-сериозно, освен един удар на Рууни от близко разстояние, който премина над вратата на Кингстън, минута преди края на полувремето.

Юнайтед започна много навито втората част и наложи тотален натиск. В игра се появи аржентинецът Карлос Тевес, който раздвижи играта на гостите. „Червените дяволи” вече играеха в предни позиции с атакуващото каре Роналдо-Бербатов-Рууни-Тевес. Това неминуемо доведе до опасни положения пред вратата на Шон Кингстън, но липсваше завършващият удар.

Все пак се стигна до 61-ата минута, когато резервата Тевес успя да изравни резултата. Аржентинецът засече с пета опит за удар на Карик и заблуди стража на домакините – 1:1. Атаките на Юнайтед продължиха да се редят една след друга. Гостите търсеха на всяка цена втория гол и притиснаха своя съперник до наказателното му поле. До удар обаче така и не се стигаше, отбраната на Уигън удържаше натиска. В игра се появи и футболист номер 1 на Висшата лига Райън Гигс и присъствието му моментално повлия на играта на „червените дяволи”, които буквално мачкаха Уигън по целия терена.

В 80-ата минута Кристиано Роналдо докара до лудост Сър Алекс Фъргюсън, след като предпочете да стреля, вместо да подаде на непокрития Рууни и прати коженото кълбо встрани от вратата на Кингстън. Това обаче не смути играта на Манчестър Юнайтед и в 85-ата минута шампионите стигнаха до шампионски гол, а негов автор бе Майкъл Карик. Националът стигна до топката, след сблъсък между О’Шей и Родайега, и с мощен шут с десния крак от центъра на дъгата препарира безпомощния Кингстън – 1:2.

Мисията вече бе изпълнена – титлата изглежда отново ще акостира на „Олд Трафорд”. До края на срещата гостите можеха да затвърдят победата си с трети гол, но Кристиано Роналдо направи непростим пропуск сам срещу вратаря и прати топката високо над гредата в последната 90-ата минута.

В крайна сметка Юнайтед отново спечели и направи може би най-важната стъпка към жадуваната трета поредна титла. „Червените дяволи” вече се нуждаят само от точка в последните си два мача с Арсенал и Уест Бромич – и двата на „Олд Трафорд”. Уигън пък остава 11-и с 42 точки. Момчетата на Стив Брус няма за какво да играят до края на сезона.

Уигън – Манчестър Юнайтед 1:2
1:0 Родайега 28’