3. Юнайтед се върна на върха след гол шедьовър на 17-годишен италианец

Юнайтед се върна на върха след гол шедьовър на 17-годишен италианец

Спираща дъха среща със запазена марка Висша лига завърши с драматичен успех за "червените дяволи"

Отборът на Манчестър Юнайтед успя да си върне лидерската позиция в Премиършип, след като взе изключително драматична победа с 3:2 над Астън Вила на Стилиян Петров. Срещата премина през редица обрати, за да завърши по възможно най-драматичния начин. Изненадващо в герой за „червените дяволи” се превърна 17-годишният италианец Федерико Мачеда, който вкара феноменален гол в последните секунди на срещата, който може дори да се окаже шампионски за Сър Алекс и компания.

Срещата започна с изненадващо предимство за гостите. В 3-тата минута Джони Еванс трябваше да се намеси решително пред погледа на чакащия Джон Карю. Минута по-късно Дарън Флетчър изби от голлинията удар с глава на норвежеца и предотврати откриване на резултата. В 13-ата минута „червените дяволи” получиха правото да изпълнят двоен фаул в наказателното поле на гостите, след като Брад Фридел игра с ръка след връщане на Милнър. Райън Гигс чукна топката към Роналдо, който с плътен удар намери горния ляв ъгъл на вратата пазена от Фридел – 1:0.

В 19-ата минута Едвин ван дер Сар спаси силен удар от фаул на Ашли Йънг. Натискът на Вила стана още по-силен и в 30-ата минута гостите все пак стигнаха до изравнителното попадение. Гарет Бари центрира брилянтно на главата на Джон Карю, който с заби топката в долния десен ъгъл на безпомощния Ван дер Сар – 1:1. Пет минути по-късно Роналдо стреля опасно с глава, но Фридел спаси. Малко след това Ван дер Сар спаси на два пъти далечни удари на Ашли Йънг и спаси своя отбор от нов гол.

Второто полувреме започна с лек превес на домакините, но атаките на „червените дяволи’ не вещаеха нищо по-опасно пред вратата на Брад Фридел. Оставеният сам в атаката Карлос Тевес изигра един от най-трагичните си мачове и по-скоро пречеше на своите съотборници, отколкото да им помага. В 57-ата минута „Олд Трафорд” бе смълчан, след като малко изненадващо Астън Вила успя да вкара втори гол и да обърне мача в своя полза. Стилиян Петров отне топката от Роналдо в средата на терена, подаде към Джон Карю на лявото крило, който центрира на главата на Агбонлохор и нападателят на Вила я забоде в мрежата зад Ван дер Сар за 1:2.

Оттук нататък Астън Вила се прибра в своята половина и отстъпи изцяло инициативата на своите домакини. Натискът на Юнайтед обаче продължи да бъде ялов, като единствените по-сериозни възможности се откриха пред бранителите Еванс и О’Шей, след центриране от статични положения, но и в двата случая Брад Фридел бе на висота. Все пак се стигна до 80-ата минута, когато многоходова атака на „червените дяволи” бе завършена по подобаващ начин от Кристиано Роналдо. Португалецът стреля много точно с левия крак и прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Фридел за 2:2.

Юнайтед продължи да атакува в търсене на трети гол. В 84-ата минута топовен удар на Дарън Флетчър от воле бе спасен от стража на гостите. Малко по-късно Роналдо стреля опасно над вратата, а след това Фридел спаси удар на Уелбек. В добавеното време на срещата натискът на Юнайтед стана още по-осезаем. Топката непрестанно бе изсипвана в полето на Вила и Джони Еванс можеше да вкара гола на победата, но бранителят на домакините се размина с топката от непосредствена близост. В буквално последните секунди на мача „Олд Трафорд” все пак изригна, след като младата италианска резерва Федерико Мачеда вкара феноменално попадение. Юношата на Лацио пое топката с гръб, обърна я на десния си крак с пета, и с техничен удар я прати в долния ляв ъгъл на Фридел, с което оформи крайното 3:2.

Така с тази победа Манчестър Юнайтед отново си върна лидерската позиция. "Червените дяволи" имат 68 точки, 1 пред втория Ливърпул, но и мач по-малко. Астън Вила пък почти се сбогува с шансовете си да играе в Шампионската лига. Момчетата на Мартин О'Нийл са на 5-а позиция с актив от 52 точки, на цели 6 зад намиращия се в супер форма тим на Арсенал.

Манчестър Юнайтед
: Ван дер Сар, О’Шей, Еванс, Невил, Евра, Флетчър, Карик, Гигс, Нани (Мачеда - 61), Роналдо, Тевес (Уелбек - 87)