3. Юнайтед води на Помпи с 1:0 на почивката

Юнайтед води на Помпи с 1:0 на почивката

Отборът на Манчестър Юнайтед води с 1:0 на полувремето на Портсмут в отложен мач от Висшата лига. Възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън тотално превъзхождат своя съперник и съвсем закономерно водят в резултата. Отсъствието на Бербатов, който е на резервната скамейка, почти не се усеща, тъй като Рууни Гигс и Роналдо правят каквото си поискат.

Срещата започна вихрено за Юнайтед и домакините успяха да открият резултата още в 9-ата минута. Райън Гигс напредна по лявото крило, подаде към Рууни, който отблизо не сгреши и преодоля Джеймс за 1:0. Остана съмнение за засада при подаването към Гигс, но голът бе признат. Малко по-късно Андерсон можеше да направи 2:0, но ударът му премина встрани от целта.

Събитията на терена поутихнаха, докато не се стигна до 30-ата минута, когато Юнайтед отново включи на високи обороти. Първо Джон О’Шей не успя да преодолее Джеймс с глава, а малко след това Райън Гигс излезе сам срещу него, но стражът на Помпи парира удара на уелсеца. В следващата атака Рууни също опита удар по диагонала, но отново Джеймс спаси. До края на полувремето не се стигна до нещо по-опасно и резултатът остана непроменен.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)