3. Юве не победи Киево, но остана на върха в Серия А (видео)

Юве не победи Киево, но остана на върха в Серия А (видео)

В сблъсъците Каляри-Сиена и Дженоа-Лече също не бе излъчен победител

Отборът на Ювентус остана начело в Серия А, въпреки че завърши при нулево равенство гостуването си на Киево от 7-ия кръг на италианското първенство. „Бианконерите” доминираха на „Марк Антонио Бентегоди”, но не намериха правилния начин, по който да преодолеят вратаря на домакините – Стефано Сорентино, като по този начин си тръгнаха с точката от гостуването на Киево.

Двубоят започна равностойно, а първите ситуации в срещата бяха създадени от „старата госпожа”. Удар на Клаудио Маркизио в 6-ата минута бе блокиран, а изстрелите на Артуро Видал и Симоне Пепе в следващите минути също не попаднаха в целта. Киево също можеше да отбележи преди да изтече първия четвърт час – Серджо Пелисиер отправи страхотен изстрел от далечно разстояние в 10-ата минута, но Джанлуиджи Буфон се справи със ситуацията. До края на полувремето единствените по-интересни възможности пред една от двете врати бяха пропилени от Леонардо Бонучи.

В началните минути от втората част Клаудио Маркизио пробва да преодолее Сорентино, но изстрелът на намиращия се във великолепна форма полузащитник не попадна в целта. Най-чистото положение в мача дойде в 73-ата минута, когато Алесандро Дел Пиеро нацели дясната греда след удар от близко разстояние. Киево нямаше много възможности през втората част, а след като Симоне Пепе и Алесандро Дел Пиеро не успяха да преодолеят стража на домакините в последния четвърт час, крайният резултат от сблъсъка се запази по същия начин, както бе в началото на мача – 0:0.

След равенството Ювентус продължава да е лидер, като дели първото място с Удинезе. И двата отбора имат 12 точки. Киево е на 6-ото място с 9 пункта.

В друг мач от кръга Каляри и Сиена не се победиха и също завършиха при равенство 0:0. Двубоят бе равностоен, като домакините от „Сан Елия” все пак имаха по-добрите възможности.

След ремито Каляри е на 3-ото място с 11 точки. Сиена е на 14-та позиция с 6 пункта.

Подобно на мачовете Киево-Ювентус и Каляри-Сиена, Дженоа и Лече също завършиха сблъсъка си при нулево равенство. И двата тима не успяха да достигнат до попадение и така грабнаха по една точка.

След изиграването на 7-ия кръг в Серия А Дженоа е на 11-ото място с 8 точки. Лече е предпоследен, на 19-ата позиция, с едва 4 пункта.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари