Юве не срещна никакви трудности със Специя и би с 2:0

Торинци си тръгнаха лесно с трите точки

Ювентус не изпита трудности при гостуването си на Специя и си тръгна с 3 точки от Лигурия след успех с 2:0.

Така "бианконерите" събират 32 точки на седмата позиция в класирането на Серия А, след като по-рано през сезона им бяха отнети 15 точки от актива. Специя пък е с 19 точки, само с две повече от намиращият се на 18-ото място в опасната зона - Верона.

Момчетата на Масимилиано Алегри поведоха в резултата в 32-ата минута, когато Филип Костич центрира в наказателното поле, а Мойс Кийн засече топката за 0:1.

В 40-ата минута Специя можеше да изравни, но Матия Перин отрази впечатляващо удар с глава на Елдор Шомуродов.

През втората част Юве стигна и до втори гол, с който реши мача. В 66-ата минута световният шампион Анхел ди Мария си пое добре топката и от около 25 метра я прати във вратата на Маркети за 0:2.

Стефан де Фрай: Заслужавахме да спечелим