3. Юве с още крачка по-близо до Скудетото след минимален успех над Чезена (видео)

Юве с още крачка по-близо до Скудетото след минимален успех над Чезена (видео)

Бориело донесе победата с 1:0, Пирло изпуска дузпа

Отборът на Ювентус направи нова важна крачка към спечелването на титлата, след като днес се наложи с минималното 1:0 над тима на Чезена. Срещата се игра на стадион "Дино Мануци" и бе от програмата на 35-ия кръг на италианската Серия "А".

Срещата започна с неточен изстрел на Сантана и малко по-добра игра на домакините. В 10-ата минута обаче, Морас игра с ръка в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа в полза на "старата госпожа". Зад топката застана Пирло, чийто удар обаче срещна лявата греда на Антониоли и резултатът остана непроменен.

Пропускът обаче съвсем не смути гостите, които след преполовяването на полувремето успяха да наложат своя стил и притиснаха Чезена в половината им. Маркизио, Киелини и Вучинич не стреляха по най-добрия начин, а в 38-ата минута удар с глава на Челие бе спасен от стража на "морските кончета".

До края на полувремето домакините стреляха два пъти неточно, но гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с изстрел на Пароло извън пределите на пеналта, който премина над вратата на Буфон.  Гостите пък отговориха с шутове на Матри и Маркизио, които обаче не поразиха целта.

"Бианконерите" продължаваха да търсят път към мрежата на Антониоли, ала ударите им или излизаха в аут, или бяха блокирани от бранители на Чезена.

Така се стигна до 81-ата минута, когато "старата госпожа" най-после успя да пробие защитния вал на "морските кончета". Мирко Вучинич свали с глава в пеналта за Бориело, който с левия крак порази мрежата на домакините, давайки ценен аванс с 1:0.

След попадението Юве продължи да натиска в търсене на втори гол, но Вучинич, Дел Пиеро, Видал и Джакерини не можаха да се разпишат.

До края обаче ново попадение не падна и така Ювентус спечели изключително ценни три точки в битката си за титлата. Така "бианконерите" остават еднолично на 1-о място с актив от 74 точки, на 3 пред шампиона Милан.