3. Юве само с гол аванс преди реванша срещу Дортмунд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве само с гол аванс преди реванша срещу Дортмунд (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Старата госпожа" спечели с 2:1 първия осминафинал между двата тима

Ювентус се наложи с 2:1 над Борусия Дортмунд в първия осминафинал между двата тима в Шампионска лига. Юве излезе напред в резултата в 13-ата минута след гол на Карлос Тевес, който вдигна на крака „Ювентус Арена”. Кошмарно подхлъзване на Киелини пет минути по-късно доведе до изравнително попадение на Марко Ройс, а в 42-ата минута Мората вкара втори гол за „бианконерите”, давайки малък аванс на своя тим преди реванша на двата отбора на 18 март.

Двубоят започна на високи обороти и двата отбора показаха афинитета си към атаката още в първите минути. Чиро Имобиле записа първия удар в мача след минута игра, но стреля встрани от вратата пазена от Буфон.

В 13-ата минута грешка на Ройс в предни позиции даде възможност на домакините да организират бърза контра. Тевес изведе Мората отляво, испанецът напредна и пробва нещо средно между центриране и удар, Вайденфелер не се намеси добре и прати топката в Тевес, който на празна врата направи 1:0.

Радостта на „бианконерите” не трая дълго, тъй като само след пет минути Дортмунд възстанови равенството. Киелини се подхлъзна и Марко Ройс веднага се възползва от ситуацията, излезе на стрелкова позиция и с безпощаден удар направи 1:1.

Перспективна атака на „жълто-черните” приключи бързо в 24-ата минута след нескопосано отиграване на Мхитарян, който направи много слаб мач и играта му не се запомни с нищо.

И двамата треньори имаха проблеми с принудителни смени, Юрген Клоп трябваше да замени принудително Пишчек в 32-ата, а Масимилиано Алегри трябваше да се лиши от един от най-ценните си играчи – Андреа Пирло, който бе изваден в 37-ата.

Темпото спадна в края на полувремето, което успа защитата на Дортмунд и в 42-ата минута добра комбинация на Юве завърши с гол на Мората. Тевес успя да се пребори с двама бранители и намери Погба, който бързо извади към непокрития от никой Мората и нападателят от малка дистанция не сгреши – 2:1.

Проблемите в състава за треньора на Борусия Дортмунд продължиха и през втората част, след като Сократис не се появи след почивката и бе заменен от Кирш.

В 55-ата Киелини игра с ръка в наказателното поле на Юве, но реферът не отсъди нищо, а минута по-късно Имобиле пробва силен удар, който попадна право в Буфон и стражът на „бианконерите” изби.

Последваха силни минути за домакините, които се настаниха трайно в половината на своя съперник, а Карлос Тевес на няколко пъти бе близо до ново попадение. Аржентинецът засече избита топка от защитник, но я прати високо над вратата, а в 71-ата между няколко бранителя успя да нанесе удар, който мина близо до десния страничен стълб.

Ювентус усили натиска в последните минути на двубоя и грешка в 87-ата на германския тим можеше да доведе до трети гол за домакините. Перейра бе изведен на отлична позиция отляво, Вайденфелер излезе и покри ъгъла си, а ударът на аржентинецът не бе достатъчно точен и топката премина встрани от страничната греда, пропускайки да даде на своя тим солидна преднина преди реванша, който ще се проведе на 18 март на „Сигнал Идуна Парк”.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1