Юве се добра до успеха над Фиорентина след помощта на VAR (ВИДЕО)

Сантиметри раделиха гостите от точката

Ювентус се наложи над Фиорентина с 1:0 като домакин в мач от 22-ия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение в двубоя бе дело на Адриен Рабио. Душан Влахович също се разписа за „бианконерите“, но голът му не бе зачетен, а същото сполетя и късното попадение на Гаетано Кастровили, което можеше да донесе точката на „виолетовите“.

Двубоят започна с натиск на домакините, а в 12-ата минута Филип Костич имаше възможността да открие резултата, след като засече рикоширала топка, но ударът му не намери очертанията на вратата.

След центриране в 24-ата минута Филип Костич засече в наказателното поле на Фиорентина, насочвайки топката в долния ляв ъгъл на вратата, но Пиетро Терачано направи впечатляващо спасяване и отрази.

Десет минути по-късно Матиа Де Шилио напредна отдясно и шутира, но ударът му бе блокиран. Анхел Ди Мария се възползва от рикошета и центрира на втора греда, където Адриен Рабио засече топката и отбеляза.

Второто полувреме натискът на Ювентус продължи, а в 59-ата минута Филип Костич подаде на крак за Душан Влахович, който прати за втори път топката във вратата, пазена от Терачано, но голът не бе зачетен заради засада.

Лука Йович бе адресатът на центриране в наказателното поле на Ювентус в 83-ата минута, но ударът му с глава премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата, пазена от Войчех Шчесни.

След центриране в наказателното поле на Ювентус, Мануел Локатели се опита да изчисти със задна ножица, но топката попадна удобно на крака на Гаетано Кастровили, който я прати в долния десен ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Шчесни. Голът обаче не бе зачетен заради засада на Лука Раниери, която бе въпрос на сантиметри.

След този успех Ювентус се изкачва до 9-о място във временното класиране в Серия А с актив от 29 пункта, докато Фиорентина се намира на 14-а позиция с 24 точки.

Роналд Куман: Страдахме, но играчите показаха сърце