3. Юве взе ценно 2:0 от Болоня след здрава битка (ВИДЕО)

Юве взе ценно 2:0 от Болоня след здрава битка (ВИДЕО)

Вучинич и Маркизио бележат за "старата госпожа"

Шампионът Ювентус направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като тази вечер се наложи с 2:0 над тима на Болоня. Срещата се игра на стадион "Ренато Дал'Ара" и бе от програмата на 29-ия кръг на италианската Серия "А".

Като цяло двубоят бе доста груб, изпълнен с остри физически единоборства и твърди влизания. Логично и самото качество на играта пострада от коридата, която си спретнаха двата тима, а положенията пред двете врати не бяха никак много.

Болоня можеше да поведе след дълъг пас към Джилардино, но Джанлуиджи Буфон излезе предвидливо и изби топката от краката на нападателя.

През втората част обаче двубоят се поотвори и пред двете врати стана интересно.

Джовинко на два пъти пробва рефлекса на Курчи, който спаси, а гол на Джилардино бе отменен заради засада.

Юве поведе след малко повече от час игра. Маркизио пусна хитър пас към Вучинич, който елегантно насочи топката в мрежата.

Не след дълго бившият нападател на Рома можеше да реши всичко в двубоя, но стреля в аут.

В 73-ата минута Вучинич върна жеста към Маркизио и италианският национал преодоля Курчи за крайното 2:0.

След победата "бианконерите" остават еднолично на върха във временното класиране, като вече имат актив от 65 точки, на цели 12 пред 2-ия Наполи, който е и с мач по-малко. Домакините от Болоня пък са 10-и с 35 точки.

Проблемите за Алаба продължават

Дейвид Алаба няма да се възстанови от контузията си в коляното до януари

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите