3. Юве закрачи към върха след 15-и мач без загуба (видео)

Юве закрачи към върха след 15-и мач без загуба (видео)

„Старата госпожа” се наложи с 3:1 в гостуването си на Катаня, след дни двата тима се срещат отново

В 15-ия кръг на италианската Серия „А” съставът на Ювентус записа своя 15-и пореден мач без загуба във всички турнири, след като спечели с 3:1 гостуването си на Катаня.

„Бианконерите” поведоха в 35-ата минута на „Стадио Анджело Масимино”, когато точен в тяхна полза бе Симоне Пепе, който оползотвори хубав пас Якуинта и се разписа във втори пореден мач от италианския елит.

Буквално в следващата си атака обаче Катаня изравни, след като Такаюки Моримото се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите и се възползва от лошо изчистена топка отстрана на Фабио Гросо.

Веднага след възстановяването на равенството Юве вдигна оборотите, в резултат на което Куалярела засече центриране на Красич, топката рикошира в напречната греда и падна зад голлинията, но реферите не зачетоха попадението.

Минута преди почивката обаче те нямаше как да подминат ново попадение на Куалярела, който бе изведен от Якуинта и след като се измъкна от двама защитници прати кълбото в обратния на вратаря ъгъл.

Така първата част завърши с минимален аванс в полза на гостите, а 13 минути след подновяването на играта за второто полувреме отново Куалярела се възползва от грешка в защитата на домакините и отбеляза трети гол за своите, с което оформи и крайното Катаня – Ювентус 1:3.

След успеха възпитаниците на Луиджи Дел Нери се приближиха на шест точки до лидера във временното класиране Милан, заемайки третата позиция в подреждането с актив от 27, докато Катаня остана на 13-о място с 18 т. от 15 изиграни мача.

Стартови състави:

Катаня: Андухар, Потенца, Терлици, Силвестре, Алварес, Гомес (’71 Рикюти), Ледесма, Биаджианти, Мартиньо, Лопес, Моримото (’68 Антенучи);

Ювентус: Сторари, Гросо, Бонучи, Киелини, Сьоренсен, Мело, Акуилани (’57 Сисоко), Пепе (’82 Салихамиджич), Красич, Якуинта, Куалярела (’80 Дел Пиеро);

И съдиите се оплакаха от преумора във футбола

В Англия все по-сериозно се говори за стачка на футболистите заради многото мачове

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан