3. Юве завърши сезона с хикс срещу Верона (ВИДЕО)

Юве завърши сезона с хикс срещу Верона (ВИДЕО)

Лука Тони на върха при голмайсторите с 22-о попадение, Тевес изпусна дузпа

Верона и Ювентус завършиха при резултат 2:2 последния си двубой за сезона в Серия „А”. „Бианконерите” стигнаха първи до попадение в 42-ата минута след феноменален удар на Перейра. Лука Тони върна равенството след почивката, записвайки своето попадение номер 22 от началото на сезона и с два гола пред прекия си конкурент за голмайстор в Италия - Мауро Икарди (Интер). Йоренте изведе отново напред Юве в 57-ата, а Тевес пропусна да отбележи от дузпа в 88-ата. Симоне Пепе бе изгонен в добавеното време, а крайният резултат оформи Талеб в третата минута на продължението.

Седмица преди финала на Шампионска лига в състава на „бианконерите” не попаднаха Артуро Видал, Джорджо Киелини, Алваро Мората  и възстановяващият се от контузия Андреа Бардзали.

Голмайсторът на Верона Лука Тони можеше да запише 22-и гол в сметката си за сезона в петата минута, но Буфон успя да парира удара му от малка дистанция.

Последваха пропуски на Тевес и Погба, както и на Маркизио, който не насочи точно кълбото от около 10-ина метра.

Хуанито Талеб стреля с глава неточно, а няколко минути по-късно пусна технично с петичка към Халфредсон, който намери във вратарското поле Лука Тони, но ветеранът не съумя да отбележи.

В 34-ата пас на Маркизио намери Йоренте и испанецът шутира в движение, но топката срещна гредата.

Три минути преди края на първата част Роберто Перейра смълча трибуните на „Маркантонио Бентегоди” с брилянтен далечен удар, който намери горния ляв ъгъл на вратата пазена от Рафаел.

Верона започна ударно втората част и три минути след подновяване на играта домакините стигнаха до изравняване след гол на Лука Тони, с което нападателят вече има в сметката си 22 попадения, с две повече от Мауро Икарди от Интер.

В 57-ата центриране на Пирло бе отклонено от  Симоне Падоин към Йоренте, който от близо не сгреши за 2:1.

В 88-ата Йоренте бе съборен от Рафаел Маркес в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Карлос Тевес изпълни наказателния удар, но бразилският страж на вратата на домакините успя да спаси и запази резултата непроменен.

В добавеното време на двубоя резервата Симоне Пепе бе изгонен с директен червен картон, а секунди по-късно дойде нов удар за шампиона на Италия, след като Хуанито Гомес Талеб изпълни отлично пряк свободен удар и върна равенството, което се запази до края на срещата.

Фьолер се застъпи за Нагелсман

Директорът на Германския футболен съюз иска да запази специалиста на поста му и след Мондиал 2026

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман