3. Ювентус би Наполи по шампионски и вдигна титлата (ВИДЕО)

Ювентус би Наполи по шампионски и вдигна титлата (ВИДЕО)

Макар и с резервите, „бианконерите” почти отказаха неаполитанците от битката за Шампионска лига

Ювентус победи у дома Наполи с 3:1 в празничен за клуба мач от предпоследния кръг XXXVII кръг на италианската Серия „А”.

„Старата госпожа” излезе с голяма част от резервите си, тъй като предсрочно си осигури четвъртата поредна титла. Тя бе връчена на „бианконерите” след успеха, а преди него те показаха на феновете си и спечелената Купа на Италия.

Юве може да спечели и исторически требъл, ако успее да надвие Барселона във финала за Шампионска лига на шести юни в Берлин.

Наполи пък се нуждаеше от успех, за да съхрани шансовете си за третото място и участие в най-престижния европейски клубен турнир, но вместо това загуби и завърши двубоя с човек по-малко. Така момчетата на Рафаел Бенитес останаха на четвъртата позиция с 63 точки, като изостават с 3 от заветното трето място, заемано от Лацио, който в понеделник играе с Рома в дербито на Рим.

Иначе гостите от Неапол започнаха по-добре и в началните минути на Буфон му се наложи на два пъти да показва високата си класа. 13-ата минута обаче се оказа фатална за Наполи, защото изигралият отличен мач Коман пусна хитър пас, прехвърляйки цялата защита на гостите и извеждайки Перейра сам срещу Андухар. Уругваецът овладя топката и с удар покрай вратаря откри резултата.

Така Юве се оттегли на почивка с минимален аванс, а пет минути след подновяването на играта Асамоа игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи дузпата. С изпълнението й се нагърби Лоренсо Инсине, но Буфон спаси удара му. При добавката обаче Давид Лопес изравни - 1:1.

Така се стигна до 77-ата минута, в която Стефано Стураро вкара невероятен гол. 22-годишният халф получи с гръб към вратата пред наказателното поле, завъртя се, излъга трима бранители на Наполи и с плътен удар отново даде преднина на Юве.

После гостите можеха пак да изравнят след неразчетено излизане на Буфон при корнер, но до гол не се стигна. Такъв падна в даденото от рефера продължение, в което Бритос удари с глава в лицето Мората в наказателното поле и получи директен червен картон.

От последвалата дузпа резервата Симоне Пепе оформи крайното 3:1. Така Ювентус събра 86 точки и остана без загуба от 26 април, когато отстъпи пред Торино в градското дерби като гост с 1:2.

Пьотровски приключи с Полша

Халфът на Лудогорец се прибира по-рано в Разград

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача