3. Ювентус изкопчи точка от Фиорентина в края (видео)

Ювентус изкопчи точка от Фиорентина в края (видео)

„Бианконерите“ и „виолетовите“ завършиха наравно 1:1 в Торино

Отборите на Ювентус и Фиорентина не излъчиха победител в мача помежду си, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Олимпико“ в Торино и бе от програмата на 14-ия кръг на италианската Серия „А“. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Фелипе си изкара директен червен картон в 88-ата минута.

Двубоят започна по ужасяващ начин за „старата госпожа“, след като Марко Мота си отбеляза злощастен автогол още в 4-та минута.

След гола домакините се вдигнаха на щурм и от 13-ата до 16-ата минута подложиха на канонада от удар стража на гостите. Първо Бонучи стреля неточно с глава от малък ъгъл, след което примерът му бе последван от Красич, а в 16-ата минута опасен шут на Куалярела бе спасен от Боруц.

Натискът на „бианконерите“ се усилваше с течение на времето и нови пропуски за домакините направиха Киелини и Маркизио. В 28-ата минута Мело намери Дел Пиеро в наказателното поле, ала шутът на нападателя прелетя над напречната греда. В 37-ата отново емблемата на Юве опита да притеснява Боруц, но полякът спаси изстрела му.

До края на полувремето „старата госпожа“ продължи да доминира, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Фиорентина.

Втората част стартира с накъсана игра, а в 51-ата минута Дел Пиеро стреля опасно с левия крак, но кълбото не намери очертанията на вратата на Боруц. В следващата атака Сантана опита да затрудни Сторари, ала и неговият удар не намери целта. В 58-ата пък Дел Пиеро пробва един от марковите си фаулове, но и този път не уцели вратата на Фиорентина.

Времето продължаваше да тече неумолимо за торинци, а голове във вратата на гостите така и не падаха. В 76-ата минута Якуинта стреля силно с десния крак, ала Боруц спаси, а в следващата атака полският страж на „виолетовите“ отново трябваше да показва класа, този път след шут на Киелини.

Така се стигна до 82-ата минута, когато Симоне Пепе донесе точката на Ювентус след страхотно изпълнен фаул с десния крак, който намери горния десен ъгъл на Боруц – 1:1.

До края на мача нямаше повече интересни положения, освен в 88-ата минута, когато Фелипе от гостите си изкара директен червен картон за груб фаул.

След това равенство Юве се изкачи на 3-о място във временното класиране с актив от 24 точки, колкото има и Наполи, но „старата госпожа“ е с мач повече. Гостите от Фиорентина пък са 13-и с 16 спечелени точки.

Ювентус – Фиорентина 1:1

0:1 Мота 5‘ а.г.
1:1 Пепе 82‘

Състави:

Юве: Сторари, Мота (Ландзафаме 83‘), Бонучи, Камилери, Гросо, Красич, Мело, Акуилани (Пепе 59‘), Маркизио, Куалярела, Дел Пиеро (Якуинта 59‘)

Фиорентина: Боруц, Комото, Гамберини, Кампорезе (Фелипе 71‘), Паскуал, Варгас, Донадел, Д‘Агостино, Сантана, Ляич (Маркиони 66‘), Джилардино (Бабакар 57‘)

Жълти картони: Маркизио, Пепе (Ювентус); Комото, Паскуал (Фиорентина)

Червени картони: Фелипе (Фиорентина)

Стадион: „Олимпико“, Торино
И съдиите се оплакаха от преумора във футбола

В Англия все по-сериозно се говори за стачка на футболистите заради многото мачове

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан