Ювентус изпусна дузпа, но разби Сампдория с 4:2 (ВИДЕО)

Торинци се разправиха с последния в Серия А

Ювентус успя да пребори Сампдория с 4:2 в двубой от 26-ия кръг на Серия А. "Бианконерите" поведоха с 2:0, но допуснаха два бързи гола, въпреки това торинци успяха да вкарат нови два гола през втората част и да вземат трите точки.

Домакините поведоха в резултата още преди да е изминал четвърт час игра. В 11.ата минута след центриране от корнер Глейсон Бремер с глава от точката на дузпата прати топката в мрежата за 1:0.

В 26-ата минута Юве увеличи аванса си. Фабио Мирети намери Адриен Рабио в наказателното поле, а французинът оплете топката в горния десен ъгъл за 2:0.

Минути по-късно Юве получи двоен шок. В 31-ата минута отбита топка стигна до Томазо Ауджело, а той наказа Матия Перин. Само след минути Сампдория изравни, след като Филип Джуричич се разписа за 2:2. Така двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Втората част започна по-добре за Юве, което даде резултат в 65-ата минута, когато Рабио с хубав изстрел от границата на наказателното поле отново даде преднина на "бианконерите" в резултата.

Само три минути по-късно Юве получи дузпа за нарушение на Ауджело, но Душан Влахович прати топката в страничния стълб от бялата точка.

В 82-ата минута Мартин Турк направи страхотно спасяване, за да предотврати попадение на Хуан Куадрадо.

В добавеното време на срещата роденият през 2003-а Матиас Соуле оформи крайното 4:2 за Юве.

Сака: Искаме да спечелим Евро 2024! Имам вяра в Бог!