3. Ювентус надигра Дженоа с 2:0 след фалшива дузпа и нов гол на Тевес (ВИДЕО)

Ювентус надигра Дженоа с 2:0 след фалшива дузпа и нов гол на Тевес (ВИДЕО)

"Бианконерите" имаха пълен контрол над мача и биха след два гола още до почивката

Ювентус напълно надигра Дженоа и победи у дома с 2:0 в 9-ия кръг на Серия А. Видал вкара несъществуваща дузпа, а Тевес се разписа майсторски още преди почивката, но този път шампионите не позволиха комфортния аванс да им се изплъзне, както шокиращо се случи във Флоренция преди седмица.

Конте отново заложи на Тевес и Йоренте в атака, а Асамоа и Исла действаха по двете крила. Последната победа на „грифоните” като гости на „бианконерите” датираше от 1991 година.

Погба падна след сблъсък с Портанова в началото, а после Йоренте отлично намери Погба в наказателното поле, но Матия Перин скъси ъгъла и френската звезда стреля право в него отблизо.

Перин направи страхотно спасяване при добавка с глава на Йоренте от няколко метра, а после Видал препарира вратаря с бомба по диагонала, но топката разтресе напречната греда.

Точно в средата на първата част Биондини спъна очевидно Квадво Асамоа вдясно около границата на наказателното поле, но съдията даде дузпа. Телевизионните повторения показаха, че нарушението е точно извън пеналта, но за съдията бе много трудно да прецени и Видал с безпощаден удар от бялата точка откри резултата.

Пирло се поколеба и Перин спаси, а после Погба открадна топката, но би покрай вратата.

В 36-ата минута Асамоа от фланга пусна за Тевес в наказателното поле, аржентинецът финтира защитник и по земя покачи на 2:0.

След почивката Ювентус изпусна да вкара още голове, а колебливи изяви на Бонучи в отбрана бяха покривани от Киелини, който след червения картон в Мадрид изигра почти перфектен мач.

Дженоа изигра слаб мач и стигна до единственото си голово положение в добавеното време, но удар с глава прелетя над вратата на Буфон.

Ювентус и Наполи имат по 22 точки и делят второ място, а лидерът Рома е с перфектните 27 след 9-та поредна победа в 9 мача.