Ювентус надви с 2:0 мексиканци

Торинци срешнаха Чивас Гуадалахара в Лас Вегас

Италианският гранд Ювентус постигна победа с 2:0 над мексиканския Чивас Гуадалахара в първия си контролен мач от предсезонната подготовка, изигран в Лас Вегас. За състава на Масимилиано Алегри се разписаха Марко да Граса (10) и Матия Компаньон (80) във всяко от двете полувремена. В следващата си контрола Ювентус се изправя срещу Барселона на 27 юли, а на 31 юли на "бианконерите" им предстои мач срещу Реал Мадрид.

Двубоят в Лас Вегас се изигра при фантастична атмосфера. Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри заложи на два различни състава във всяко от двете полувремена. Ювентус стигна до откриване на резултата в 10-ата минута. Анхел ди Мария центрира от фаул, стражът на мексиканския тим отрази първоначалния удар, но при добавката Да Граса прати топката в мрежата.

В 32-ата минута Ювентус можеше да стигне до втори гол след далече изстрел на Фаджоли, който се опита да се възползва от излизане на стража на мексиканския тим, но топката “облиза” гредата.