3. Ювентус надви звездите на МЛС в Атланта

Ювентус надви звездите на МЛС в Атланта

Италианците безгрешни при дузпите, само Ругани остана цял мач на терена

Италианският хегемон Ювентус надви след дузпи сборен отбор на звездите на американската МЛС в приятелски мач, изигран на стадион “Мерцедес Бенц” в Атланта.

В редовното време двубоят завърши 1:1, а при дузпите подопечните на треньора Масимилиано Алегри се наложиха с 5:3.

Торинци откриха резултата в 21-ата минута с попадение на 21-годишния нападател Андреа Фавили, който се възползва от подаване на Матеус Перейра и се разписа с глава отблизо.

Само пет минути по-късно съперникът изравни с гол на Мартинес след колективна грешка в отбраната на Ювентус.

При дузпите “бианконерите” бяха безгрешни, докато за селекцията на МЛС пропусна Брадли Райт-Филипс.

Ювентус игра с два различни състава през двете полувремена, като единственият, който остана 90 минути на терена, беше защитникът Даниеле Ругани. Мачът беше доста равностоен, като звездите на МЛС имаха по-висок процент владеене на топката.

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК